magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Eurofondy budú môcť čerpať aj košické mestské časti
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jul 02 2008 - 06:49 GMT
(TASR) – Mestské časti v Košiciach budú mať možnosť čerpať prostriedky z fondov Európskej únie. Predpokladá to novela zákona o meste Košice, ktorú dnes schválili poslanci Národnej rady SR.

Nové znenie zákona tiež stanovuje maximálny počet viceprimátorov na dvoch, kým doterajší text ich počet neobmedzoval a aktuálne pôsobia traja. Opoziční poslanci návrh novely kritizovali. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu KDH Márie Sabolovej je úprava malá, nevýznamná a bezpredmetná. Poslanec SDKÚ-DS Viliam Novotný za kľúčovú pre rozvoj mesta považuje redukciu počtu mestských častí zo súčasných 22 na jednociferné číslo. Novotný si myslí, že na novom znení sa mali dohodnúť predovšetkým košickí poslanci zastúpení v parlamente.

Novotnému sa nepáči ani možnosť, aby mohli z eurofondov čerpať mestské časti. "Košice sú jedným mestom, nie úniou mestských častí. O fondy by malo preto žiadať mesto a nie mestské časti, aby sa tieto vzácne zdroje nemíňali na partikulárne záujmy," vysvetľoval v pléne. Poslankyňa Smeru-SD Darina Gabániová sa nazdáva, že práve diskutovaná novela mestu zásadným spôsobom pomôže.

Nové znenie zákona bude po podpísaní prezidentom účinné od 1. augusta 2008.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606