magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V psom hoteli na košickom Bankove sú ubytovaní aj zahraniční klienti
@ Aktuálne -> Služby      Jul 30 2008 - 14:08 GMT

(TASR) - Počas letnej dovolenky môžu majitelia psov odložiť svojich miláčikov aj v hoteli Biely Tesák v Košiciach na Bankove.

"Psí hotel si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Keďže tu aj bývam, menšie psy so mnou môžu spať v posteli. Stravu si nosia majitelia, alebo si ju môžu priplatiť," prezradila TASR informácie zo zákulisia netradičného ubytovacieho zariadenia jeho majiteľka Monika Schwarzová.

Hlavnými dôvodmi odloženia psíkov do hotela sú dovolenka, služobná cesta, svadba, rekonštrukcia bytu či pohreb. "Niektorým psíkom pobyt v hoteli prospeje. Najmä menšie rasy, ktoré patria k najviac "uštekaným", sa naučia akceptovať druhých psíkov," uviedla Schwarzová. Pred odchodom domov odchádza klient vykúpaný a učesaný. "Tým, že ich je tu veľa, hrajú sa, chodíme do prírody, naberú na seba rôzne pachy a popritom sa aj zašpinia," odôvodňuje nevyhnutnosť očisty šéfka hotela.

Momentálne hotel poskytuje služby pre takmer 30 psov, niekoľko mačiek, dvoch vtákov, morča a zajaca. Pred ubytovaním klienta majiteľ vyplní kartu, kde sa zapíšu špeciálne povahové vlastnosti a potreby psa. "Psov si následne rozdelím podľa charakteru a malé rasy si otestujem tým, že sa s nimi snažím byť aj v noci. Potom viem, či môže byť psík ubytovaný spolu s ďalšími," dodala Schwarzová, ktorá sa v hoteli stará aj o psov zahraničných klientov, ktorí sa v Košiciach zdržiavajú zo študijných alebo pracovných dôvodov. "Sú tu Poliaci, Gréci, Arabi, Angličania, Švédi a Nóri. Dorozumievame sa na základe intonácie hlasu, nie je možné, aby som s každým psom hovorila v jeho jazyku," dodala šťastná majiteľka hotela, ktorú jej klienti každý deň odmenia psím pohľadom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606