magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KSK hľadá osobnosti
@ Aktuálne -> Verejná správa      Aug 15 2008 - 07:07 GMT
(TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) vypísal verejnú výzvu na predkladanie návrhov na udelenie Ceny predsedu KSK a Ceny KSK. Návrhy môžu inštitúcie, podniky a spoločnosti podávať do 12. septembra.

"Úradu boli doručené zatiaľ tri návrhy na udelenie ocenenia. Navrhované osobnosti na udelenie Ceny predsedu KSK pre tento rok sú z oblasti športu, verejnoprospešnej činnosti a oblasti humánnej, ako je bezplatné darcovstvo krvi," informovala TASR Melánia Kolesárová z KSK.

V roku 2007 si predseda KSK Zdenko Trebuľa vyberal spomedzi 38 návrhov. Kandidáti boli zo všetkých sfér spoločenského života - celoslovensky i v zahraničí renomovaní vysokoškolskí pedagógovia, umelci, športovci, odborníci v oblasti medicíny, kolektívy pôsobiace v Košickom kraji v oblasti kultúry, športu, spravodajstva a publicistiky, charity, cirkví a pod. Cena predsedu KSK sa udeľuje od roku 2003. Za toto obdobie predseda KSK ocenil 18 jednotlivcov a šesť kolektívov.

"Verejné ocenenia sa budú odovzdávať v decembri. Presný termín zatiaľ nie je stanovený, ale plánuje sa po decembrovom zasadnutí zastupiteľstva a tento rok to bude v Trebišove," uviedla Kolesárová. Ocenený Cenou predsedu KSK získa pamätnú listinu a finančný dar vo výške 10.000 Sk (332 eur).   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606