magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

MOTORIZMUS: Trialisti SR sa so sezónou 2008 rozlúčia v Kysaku
@ Aktuálne -> Šport      Sep 19 2008 - 06:56 GMT
(SITA) - Členitý terén v okolí východoslovenskej obce Kysak pri Košiciach bude počas najbližšieho víkendu (20. - 21. septembra) dejiskom pretekov medzinárodných majstrovstiev SR v triale. Pôjde zároveň o záverečné podujatie pohárového seriálu krajín, ktoré patria do združenia MACEC.

Milovníci akrobacie jazdcov na motorkách z Česka, Slovenska a Poľska si na víkendových pretekoch pripomenú aj pamiatku Vincenta Franka. Preto v názve záverečnej akcie seriálu MM SR nemôže chýbať ani názov "Memoriál Vincenta Franka". Prvý jazdec na súťažnú trať s niekoľkými kontrolnými sekciami v Olši a Kysackej jaskyni vyštartuje v sobotu i v nedeľu o 10.00 h a vyhlásenie výsledkov bude po oba súťažné dni už pol hodinu po dojazde posledného pretekára. V Kysaku po prvýkrát nielen "bleskovo" zverejnia výsledky MM SR, ale zároveň prvých troch jazdcov v každej kategórii seriálu MM SR 2008 odmenia vecnými cenami. Zároveň budú vyhlásení a ocenení aj víťazi seriálu MACEC-Cupu 2008, ktorý slovenskí trialisti jazdia spolu s poľskými - a do ktorého sa započítavajú výsledky z pretekov v poľskom Bytome a v Kysaku.

Účasť na záverečných pretekoch kysackým organizátorom prisľúbil aj Enzo Castoldi, vlaňajší majster Slovenska, Talian jazdiaci so slovenskou licenciou na motorke Montesa Cota 348, ako aj Ivan Dedina, skúsený slovenský jazdec na špičkovej Honde TL 200. Z Poľska účasť potvrdil Peter Serek, neúnavný propagátor tohto športového odvetvia, autor výstavy historických trialových motocyklov v Krakove a tohtoročný majster Poľska v tejto kategórii. V sezóne 2008 jazdí na zaujímavej Yamahe 250. V Kysaku však nebude chýbať ani Robert Blachut, niekoľkonásobný účastník "Škótskej klasickej šesťdňovej", ktorý aj na Slovensku niekoľkokrát štartoval na motocykli značky WSK a je vlaňajším vicemajstrom SR v tejto trialovej kategórii.

Vzhľadom na to, že Kysacký trial je posledným tohtoročným oficiálnym stretnutím slovenských pretekárov, kysackí organizátori na sobotňajší večer pre všetkých priaznivcov trialu pod Tatrami prichystali záverečný večierok. Slávnosť sa uskutoční v areáli tábora Kysak-Brezie, kde sa účastníci dvojdňového podujatia môžu aj ubytovať.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606