Rzeszów

ZAREGISTRUJ SA! 21. Aug 2017,  meniny má
FUTBAL: Corgoň liga - MFK Košice - Spartak Trnava 2:1 (1:0)
@ Aktuálne -> Šport      Sep 21 2008 - 07:13 GMT
V šlágri 9. kola Corgoň ligy sa v chladnom počasí hral dobrý, obojstranne útočný futbal, ktorý sa fanúšikom v Čermeli i pred televíznymi obrazovkami musel páčiť. Stretnutiu pomohol rýchly gól domácich. Dovtedy o niečo aktívnejších hostí úplne zaskočil.

V 12. min Matič efektne pätičkou predĺžil Školníkovu prihrávku na nabiehajúceho Nováka, ktorý prudkou strelou od žrde otvoril skóre zápasu - 1:0. Neubehla ani minúta a domáci kanonier opäť bežal sám na brankára Kralja, no vystrelil len priamo do jeho nôh. V 24. min hlavička Cicmana po rohu tesne minula žrď trnavskej bránky. Výborne hrajúci dirigent hry MFK Matič vysunul v 36. min Kolbasa, ale ten sám pred Kraljom nespracoval jeho prihrávku. Šesť minút pred polčasovou prestávkou si veľkú šancu vypracovali aj hostia. Hruška potiahol loptu do šestnástky, prihral nabiehajúcemu Ďurišovi, ktorý z 10 m nastrelil len Džogana a odrazenú loptu poslal Jelenkovič tesne vedľa domácej svätyne. Pár sekúnd pred obrátkou mohli Košičania definitívne zasadiť hosťom k. o., ale osamotený Milinkovič z päťky technicky obstrelil nielen brankára Spartaka, ale i žrď jeho svätyne.

Po zmene strán sa domáci viac zamerali na defenzívu a spoliehali sa na rýchle brejky, tie im aj vychádzali. Trnavčania nevedeli nič vymyslieť v útoku, hrali iba po šestnástku a tam sa končila ich aktivita. V 77. min brankár Hrdina, ktorý cez prestávku vystriedal Kralja, zbytočne v pokutovom území fauloval Matiča a nariadenú jedenástku Kolbas bezpečne premenil - 2:0. V 85. min videl domáci Cicman po druhej žltej aj červenú kartu a musel predčasne pod sprchy. Početnú prevahu Trnavčania využili už po troch minútach, keď Bernáth, ktorý bol na ihrisku iba päť minút, obišiel vybiehajúceho Putnockého a do prázdnej bránky znížil na 1:2 z pohľadu Spartaka. Minútu pred záverečným hvizdom mal gólovú poistku na kopačke ostrostrelec MFK Ján Novák, ale z dobrej šance prestrelil. Košičania si tak po zaslúženom víťazstve upevnili pozíciu na čele tabuľky.

Hlasy:

Ján Kozák st. (tréner Košíc): "V prvom polčase sme mali dosť šancí na to, aby sme rozhodli o výsledku. Strelili sme však len jeden gól. Hrali sme vynikajúci futbal, v pohybe, nasadení a so šancami. Stál nás však veľa síl, ktoré nám v závere zápasu ubúdali. V druhom polčase sme chceli hrať na brejky. Som rád, že sme zvládli tento náročný duel a že sme na prvej priečke. Je to dobrý pocit."

Vladimir Vermezovič (tréner Trnavy): "Gratulujem Košiciam k víťazstvu. Videli sme veľmi dobrý zápas v podaní oboch mužstiev. Košičania sú prví, majú mladé a veľmi dobré mužstvo, čo potvrdili aj v tomto zápase. V prvom polčase sme mali dosť šancí, no po prestávke už Košice kontrolovali hru. Napokon rozhodla chyba brankára pred jedenástkou. Chlapcov chcem pochváliť za druhý polčas, v prvom to nebolo ono. Verím, že ak hru z druhého polčasu zopakujú v utorok proti Slovanu, môžu uspieť."

Futbal - Corgoň liga 2008/09 - 9. kolo:
MFK Košice - Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 12. J. Novák, 78. Kolbas (z pok. kopu) - 84. Bernáth, ŽK: 49. R. Cicman, 87. N. Matič - 14. Kopúnek, ČK: 81. R Cicman (Košice) po druhej ŽK, rozhodovali: Hriňák - D. Hrčka, Likavský, 2455 divákov

Zostavy:
Košice: Putnocký - Školník, Kaminský, Džogan, Smrek - R. Cicman - Viazanko (82. K. Kuzma), Kolbas, N. Matič, Milinkovič (63. L. Janič) - J. Novák
Trnava: Kralj (46. M. Hrdina) - Pončák, Drobný, Doležaj, M. Husár - Klinka, P. Ďuriš (79. Bernáth), Kopúnek, Jelenkovič, M. Hruška (46. Guldan) - Filipovič   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606