magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V. PÓLO: Košice od štvrtka o postup do 2. kola kvalifikácie Euroligy
@ Aktuálne -> Šport      Oct 01 2008 - 07:01 GMT
(SITA) - Vo štvrtok popoludní sa v košickej mestskej plavárni začnú súboje v A-skupine 1. kvalifikačného kola Euroligy 2008/2009 mužov vo vodnom póle. Právo organizovať toto podujatie dostal úradujúci slovenský šampión ČH Hornets Košice, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zabojuje o postup do 2. kvalifikačného kola. Z neho by sa mohol posunúť sa do prestížnej skupinovej fázy.

Okrem domácich hráčov sa na turnaji predstavia favorizované mužstvá ruského Spartaka Lukoil Volgograd a talianskeho CN Posillipo Neapol, ďalej rakúsky Tirol Innsbruck, rumunský Rapid Bukurešť a KS Arkonie Štetín z Poľska. "Do Košíc po viac ako desaťročí zavítajú popredné európske kluby, diváci sa majú na čo tešiť. Sme radi, že sme dostali príležitosť zorganizovať tento turnaj a priniesť do Košíc opäť vodné pólo tých najvyšších parametrov," povedal pre agentúru SITA generálny manažér "sršňov" Štefan Šmihuľa.

Pre Košičanov bude domáce podujatie európskeho významu prvou možnosťou herne sa otestovať po zmenách z medzisezónneho obdobia. Novým trénerom sa stal bývalý hráč a dlhoročný legionár Róbert Kaid, ktorý nahradil Ladislava Bottlika. Ten prešiel na post športového riaditeľa klubu. Novými tvárami v tíme sú českí vodní pólisti Martin Faměra a Štěpán Rezek a mladé slovenské talenty Boris Belluš a Tomáš Oros. Z mužstva odišli Michal Kratochvíl, Michal Kusko, Martin Ligocký, Tomáš Bačo a Daniel Šťava.

"V konkurencii piatich tímov si nič iné ako postup do ďalšej fázy súťaže nepripúšťame. Volgograd a Neapol sa pravdepodobne popasujú o prvé dve miesta. My by sme chceli zabojovať o tretiu priečku. O túto pozíciu budeme pravdepodobne súperiť s rumunským Dinamom Bukurešť," uviedol Š. Šmihuľa.

Organizátori pripravili pre divákov okrem kvalitného vodného póla aj prekvapenie v podobe žrebovania vstupeniek po každom hracom dni o zaujímavé ceny v podobe elektroniky, rôznych spomienkových predmetov, ale aj automobilu s plnou nádržou na jeden víkend. Žrebovanie sa uskutoční počas polčasovej prestávky posledného stretnutia predmetného dňa. Vybrané stretnutia budú môcť diváci sledovať na Trojke STV a online na portáli www.huste.sk.

Ďalších 18 európskych klubov absolvuje túto fázu Euroligy 2008/2009 na turnajoch v portugalskom Porte, slovinskom Koperi a chorvátskom Šibeniku.

Program A-skupiny 1. kola kvalifikácie Euroligy 2008/2009 mužov vo vodnom póle:

Štvrtok 2. októbra
16.45 h: CN Posillipo Neapol (Tal.) - Tirol Innsbruck (Rak.)
18.15 h: Dinamo Bukurešť (Rum.) - Spartak Lukoil Volgograd (Rus.)
19.45 h: ČH Hornets Košice - KS Arkonia Štetín (Poľ.)
Piatok 3. októbra
16.45 h: Spartak Lukoil Volgograd (Rus.) - Tirol Innsbruck (Rak.)
18.15 h: CN Posillipo Neapol (Tal.) - KS Arkonia Štetín (Poľ.)
19.45 h: ČH Hornets Košice - Dinamo Bukurešť (Rum.)
Sobota 4. októbra
8.45 h: CN Posillipo Neapol (Tal.) - Spartak Lukoil Volgograd (Rus.)
10.15 h: Dinamo Bukurešť (Rum.) - KS Arkonia Štetín (Poľ.)
11.45 h: ČH Hornets Košice - Tirol Innsbruck (Rak.)
16.45 h: KS Arkonia Štetín (Poľ.) - Spartak Lukoil Volgograd (Rus.)
18.15 h: Dinamo Bukurešť (Rum.) - Tirol Innsbruck (Rak.)
19.45 h: ČH Hornets Košice - CN Posillipo Neapol (Tal.)
Nedeľa 5. októbra
8.45 h: Tirol Innsbruck (Rak.) - KS Arkonia Štetín (Poľ.)
10.15 h: CN Posillipo Neapol (Tal.) - Dinamo Bukurešť (Rum.)
11.45 h: ČH Hornets Košice - Spartak Lukoil Volgograd (Rus.)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606