magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTBAL: V Košiciach na duel s DAC prísne bezpečnostné opatrenia
@ Aktuálne -> Šport      Nov 07 2008 - 07:39 GMT
Jozef Vukušič (generálny riaditeľ MFK Košice): "Po udalostiach v poslednom kole situáciu rozhodne nechceme podceniť, aj keď neočakávame rizikový zápas"

(SITA) - Vedenie slovenského corgoňligového futbalového klubu MFK Košice sa rozhodlo výrazne sprísniť bezpečnostné opatrenia pred sobotňajším duelom 15. kola domácej najvyššej súťaže proti FK DAC 1904 Dunajská Streda.


Ako informuje oficiálna internetová stránka "východniarov" www.mfkkosice.sk, vo štvrtok absolvovali predstavitelia MFK rokovania s jednotlivými zložkami, ktoré budú dohliadať na bezpečnosť na štadióne, čiže s políciou, bezpečnostnou aj usporiadateľskou službou. "Po udalostiach v uplynulom kole situáciu rozhodne nechceme podceniť, aj keď neočakávame rizikový zápas," uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ Košičanov Jozef Vukušič.

"Pred stretnutím hlásateľ všetkých na štadióne upozorní, že polícia monitoruje zápas záznamovou technikou. Rovnako tak prečíta i výzvu, aby sa fanúšikovia zdržali akýchkoľvek prejavov neznášanlivosti voči inej rase. Pred, počas i po zápase bude absolútny zákaz používania pyrotechniky. Aj preto sa sprísnia kontroly pri vstupe do areálu či do jednotlivých sektorov," povedal pre www.mfkkosice.sk športový riaditeľ MFK Košice Štefan Tarkovič.

Na štadióne by mali byť posilnené jednotlivé zložky usporiadateľov, bezpečnostnej služby aj polície. Tá má spolu s MFK určité indície, podľa ktorých by do Košíc mohli prísť povzbudiť DAC aj fanúšikovia Diósgyöru, aj keď ten hrá v sobotu podvečer v Debrecíne. "Počítame aj s tou alternatívou, že sem maďarskí priaznivci prídu," dodal Štefan   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606