magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach je ohrozených takmer päťsto pracovných miest
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jan 15 2009 - 05:47 GMT
(SITA) - V Košiciach je ohrozených takmer päťsto pracovných miest. V závere uplynulého roka hromadné prepúšťanie ohlásili štyri košické firmy. V prvých dňoch nového roka zatiaľ úradu práce žiadny zamestnávateľ nenahlásil hromadné prepúšťanie. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca košického úradu práce Igor Jakeš.

V období od decembra do konca februára má firma Eurocast Košice, s.r.o. prepustiť 70 pracovníkov, HM Košice, s.r.o. ohlásila, že v januári prepustí 57 ľudí. Hromadné prepustenie 29 ľudí v období od druhej polovice januára až do marca ohlásila aj akciová spoločnosť Slovres. Hromadné prepustenie 343 pracovníkov v priebehu roka 2009 avizovala aj spoločnosť Hydina ZK. Ako však uviedol Jakeš, Hydina to robí preventívne, spoločnosť to oznámila aj minulý rok, no k prepúšťaniu v nahlásenom rozsahu nedošlo.

Pokiaľ ide o mieru nezamestnanosti v pôsobnosti košického úradu práce, má rastúcu tendenciu. Kým v septembri 2008 evidovaná miera nezamestnanosti dosiahla 8,98 percenta a úrad evidoval 14 266 disponibilných uchádzačov o zamestnanie, v novembri roku 2008 bola evidovaná miera nezamestnanosti 9,39 percenta a prácu hľadalo 14 919 disponibilných uchádzačov. Ako uviedol Jakeš, výsledky za december 2008 ešte nie sú k dispozícii.
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606