magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Ružomberku kľúčový zápas finálovej série
@ Aktuálne -> Šport      Apr 21 2009 - 07:24 GMT

(SITA) - V stredu o 18.00 hod v ružomberskej hale Koniareň pokračuje druhým zápasom finálová séria basketbalovej extraligy žien medzi vicemajstrom MBK Ružomberok a obhajcom titulu Maximou Broker Košice. Ide už o siedmu finálovú sériu po sebe medzi týmito dvoma tímami. Liptáčky sa však tešili z víťazstva len raz, v úplne prvej pred šiestimi rokmi.

V prvom zápase na východe Slovenska sa tešili v sobotu domáce basketbalistky, keď po nervóznom a vyrovnanom zápase triumfovali 57:48, pričom ešte päť minút pred koncom zápasu viedla Maxima Broker len o jediný bod. "Na našej nervozite v prvom finálovom zápase sa podpísali tri faktory: desaťdňový herný výpadok pred finále, podcenenie súpera najmä zo strany našich amerických hráčok Kraayeveldovej a Spencerovej, ktoré nevstúpili do zápasu dobre a už sa do neho ani nedostali, a z tempa nás vyviedli aj technické problémy s časomerom," komentoval pre agentúru SITA prvý finálový zápas generálny manažér Maximy Broker Košice Daniel Jendrichovský a pokračoval: "Výborný a bojovný výkon podal samozrejme aj Ružomberok, no 28 našich stratených lôpt je veľa aj na dva zápasy." Jeho náprotivok v klube MBK Ružomberok Stanislav Onuška ocenil pre agentúru SITA najmä skúsenosti svojich súperiek. "Hráčky Košíc majú oproti nám jednu obrovskú výhodu - skúsenosti z ťažkých zápasov v Eurolige. Najmä tie zavážili, keď v kľúčových momentoch zápasu zaznamenali tri trojky za sebou z rúk troch rôznych hráčok," myslí si S. Onuška a dodáva " My sme podali kolektívny výkon, z ktorého nadpriemerne vyčnievala jedine Grešnerová. Dôležité je, že sme sa súpera nezľakli a pripravili sme dobrú taktiku."

Obaja generálni manažéri neboli spokojní s výkonmi niektorých hráčok, no dúfajú, že v druhom zápase sa zlepšia. "Myslím si, že horší výkon už podať nemôžeme. Dúfam, že sa v Ružomberku aj ostatné dievčatá pripoja k Salkauskovej, Čarnokej a Hrickovej, ktoré v sobotu predviedli trochu lepší výkon," hodnotil svoj tím D. Jendrichovský "Nedarilo sa našej rozohrávačke Chapdelainovej. Podala slabý výkon, najmä strelecky. No súperky ju naháňali po celom ihrisku a neustále sa na nej striedali po dve hráčky. Žiaľ, máme k dispozícii veľmi mladú lavičku - na rozohrávke 18-ročnú Novockú a 19-ročnú Chabadovú. No budeme to musieť v ďalšom zápase vyriešiť a vytvoriť úseky hry, kde si aj Chapdelainová bude môcť na striedačke oddýchnuť," hodnotil problémové miesta v zostave Liptáčok ich generálny manažér Onuška a pokračoval: "Naše mladé hráčky tiež nedokázali nahradiť v rozhodujúcich momentoch stretnutia vyfaulovanú Podešvovú. Preto bude doma potrebné urobiť všetko pre to, aby táto kľúčová podkošová hráčka dohrala celý zápas."

V Ružomberku pôjde zrejme o rozhodujúci zápas série. Pokiaľ ju chcú Liptáčky predĺžiť, potrebujú doma zvíťaziť. Aj jediné víťazstvo Liptáčok 83:7 v tejto sezóne nad odvekým košickým rivalom sa zrodilo práve na ružomberskej domácej palubovke 7. marca. Navyše uspieť na košickej palubovke v treťom zápase bude pre Liptáčky nesmierne ťažké. Nevyhráva sa na nej ľahko. Veď tam dokázali v tejto sezóne zvíťaziť len dva európske superkluby - Spartak Moskovská oblasť a Ros Casares Valencia. "V Ružomberku chceme určite, ako v každom zápase, vyhrať. No bude to ťažké. Naším výkonom v poslednom zápase sme Liptáčky nabudili a nechtiac sme ich dostali na koňa. Pozitívnou správou pre nás je, že môže hrať Ivana Jalčová. Budeme tak mať k dispozícii ďalšiu hráčku k rotácii na oblúku a celkovo 9 až 10 platných hráčok pre zápas," avizoval GM Maximy Broker Košice Daniel Jendrichovský. S rovnakým cieľom však vybehnú na palubovku aj domáce hráčky. "Výkon v Košiciach nám dodal chuť a sebavedomie. Doma chceme vyhrať. Naozaj to môže byť kľúčový zápas série. Ale my ideme od zápasu k zápasu. Všetky hráčky sú zdravotne v poriadku. Choroby Lukačovičovej a Podešvovej sú už doliečené. Máme k dispozícii 13 zdravých hráčok," dodal GM MBK Ružomberok Stanislav Onuška.

V Ružomberku sa očakáva v stredu športový sviatok. Tamojší fanúšikovia patria k najlepším v lige. Preto im klub maximálne vychádza v ústrety. Časovú kolíziu stredajšieho basketbalového finále a semifinále Slovenského pohára vo futbale, v ktorom hostia futbalisti Ružomberka Petržalku, sa po dohode oboch klubov vyriešila tak, že začiatok futbalového zápasu sa posunul o hodinu skôr na 16.00 h a začiatok basketbalu o hodinu neskôr na 18.00 h. Navyše vstupenka z futbalu bude platiť aj na basketbal a prepravu fanúšikov z futbalového štadióna do haly Koniareň zabezpečí kyvadlová autobusová doprava.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606