magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

FUTBAL-SP: Košičania nedostanú za triumf zvláštne prémie
@ Aktuálne -> Šport      May 21 2009 - 10:51 GMT
Blažej Podolák (prezident MFK Košice): "Je to superúspech. Celkový triumf ma teší o to viac, že pred finále sa po Košiciach trúsili všelijaké reči"

(SITA) - Futbalisti MFK Košice si stredajším víťazstvom 3:1 nad Artmediou Petržalka na štadióne NTC SFZ v Senci vybojovali prvenstvo v jubilejnom 40. ročníku Slovenského pohára. "Je to superúspech. Celkový triumf ma teší o to viac, že pred finále sa po Košiciach trúsili všelijaké reči. Finále vraj suverénne vyhráme, všetko je dohodnuté, lebo sme sa údajne dohodli so Slovanom, že tam prestúpi Ján Novák a podobné špekulácie. Nič také nebolo. Chlapci si poctivo vydreli pohár a zaslúžene zvíťazili. Som veľmi šťastný, prajem im to a teším sa na ďalšie zápasy," cituje oficiálna stránka košického klubu slová prezidenta MFK Blažeja Podoláka. Podľa jeho slov však "veľké" oslavy teraz nebudú. "Plánujeme ich až po absolvovaní záverečného 33. kola, ktorý odohráme v sobotu 30. mája doma proti Prešovu. Chlapci potom pôjdu na dovolenky."

Za triumf v Slovenskom pohári nevyplatia futbalistom MFK Košice špeciálne odmeny. "Hráči nemali sľúbené zvláštne prémie. Majú však k dispozícii tú finančnú čiasku, ktorú dostali od Slovenského futbalového zväzu za celkový primát v SP - 20 000 eur (polovicu, t. j. šek na 10-tisíc € zinkasoval neúspešný finalista Artmedia Petržalka, pozn.). Keď už boli chlapci v rozhodujúcom súboji, chceli vyhrať národný pohár. Veril som, že finále zvládneme," poznamenal ďalej B. Podolák, ktorý bol počas stretnutia proti Artmedii dosť napätý: "Samozrejme, že som duel emotívne prežíval. Škoda inkasovaného vyrovnávajúceho gólu na začiatku druhého polčasu, ktorý nás trochu zaskočil. Pridali sme však ďalšie dva úspešné zásahy a víťazstvo sme si už nenechali vziať. Mal som trochu strach z toho, čo sa v Senci počas zápasu začalo diať - svetlice, delobuchy, dymovnice. Vyzeralo to tak, že rozhodca pokojne predčasne ukončí stretnutie, čo by pre nás za daného stavu bolo veľmi zlé."

Tím MFK Košice si triumfom v SP 2008/09 zabezpečil účasť v Európskej lige UEFA, ktorá od sezóny 2009/2010 nahradí doterajší Pohár UEFA.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606