magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE: Poslanec Buraš žiada odvolať riaditeľa magistrátu
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jun 05 2009 - 09:50 GMT
KOŠICE 5. júna (SITA) – Mestský nezávislý poslanec Eduard Buraš dnes požiadal v otvorenom liste primátora Františka Knapíka, aby odvolal z postu riaditeľa košického magistrátu Mareka Kolárčika.
„Po niekoľkých mesiacoch jeho práce sa prevalila kauza výberu nových zamestnancov úradu prostredníctvom personálnych agentúr. Mestský rozpočet je touto kauzou chudobnejší o viac ako 33 000 eur. Tento krok považujem za morálne zlyhanie riaditeľa magistrátu v čase hospodárskej krízy. Žiadam o okamžité odvolanie Mareka Kolárčika z postu riaditeľa magistrátu. Ako riaditeľ mal zabrániť nezmyselnému míňaniu peňazí a ísť príkladom ostatným zamestnancom,“ uvádza v liste Buraš.

V liste sa ďalej píše, že riaditeľ magistrátu neakceptoval žiadosť Buraša a neposkytol mu menný zoznam novoprijímaných zamestnancov, ktorých vybrali personálne agentúry, ani informáciu, aké posty obsadili. „Mám podozrenie, že úrad zamestnáva rodinných príslušníkov, známych alebo neodborníkov. Žiadam, aby si moje podozrenia vyvrátil a presvedčil verejnosť o opaku,“ vyzýva Buraš primátora Knapíka v liste.

V závere Buraš píše, že arogantné správanie úradníka voči poslancom je vizitkou jeho samého, ale je neprípustné, aby bránil poslancom vykonávať si svoju prácu.

Agentúra SITA požiadala o vyjadrenie aj košický magistrát, reakciu na otvorený list prisľúbili, dokedy tak spravia však nekonkretizovali.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606