magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE: Ikea a primátor rokovali o memorande prípravy investície
@ Aktuálne -> Služby      Jun 17 2009 - 06:27 GMT

KOŠICE 17. júna (SITA) – Zástupcovia spoločnosti Ikea a primátor Košíc František Knapík rokovali o spoločnom memorande prípravy investičného zámeru. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, obe strany vnímajú tento dokument ako prejav spoločného záujmu na príprave a realizácii projektu, ktorého cieľom je pripraviť v lokalite Ťahanovce – Magnezitárska v Košiciach investičný zámer nadregionálneho charakteru – realizáciu prvej etapy výstavby nového obchodno-spoločenského centra a oddychového centra.

„Na rokovaní sme hovorili o otázkach súvisiacich s dekontamináciou lokality a problematikou majetkovoprávnych vzťahov. Tieto témy sú pre obe strany veľmi dôležité a mesto Košice má, rovnako ako spoločnosť Inter Ikea Centre Group, záujem na tom, aby sme aj v týchto bodoch dospeli k zhode. Pri rokovaní sme pokročili opäť dopredu a osobne som presvedčený, že k podpisu spoločného memoranda dôjde v krátkom čase,“ povedal v utorok po rokovaní primátor Košíc František Knapík. Z vyjadrenia zástupcov spoločnosti Inter Ikea Centre Slovensko s.r.o. vyplýva, že doterajší vývoj v rokovaniach hodnotia pozitívne a v najbližšom období sa chcú sústrediť na riešenie tém, o ktorých sa hovorilo na stretnutí.

Ako uviedla Mihoková, z pohľadu mesta patrí lokalita Ťahanovce – Magnezitárska k dlhodobo stagnujúcim častiam, oživenie tejto lokality na ploche takmer 80 hektárov bude mať významný vplyv na všetky susedné územia i na mesto a širší región. Primátor Knapík považuje za najdôležitejšie, že „z hľadiska rozvoja mesta dôjde k využitiu industriálnej a kontaminovanej zóny a integrovaniu tohto územia do života mesta“. V rámci stavebných prác na príprave územia dôjde k jeho dekontaminácii a revitalizácii, budú odstránené staré environmentálne záťaže.

Mihoková informovala, že v súvislosti s projektom Inter Ikea Centre Slovensko s.r.o. sa uvádza ako dôležitá súčasť aj zlepšenie parkovania vybudovaním záchytného parkoviska pre vstup do mesta. V rámci vybudovania terminálu pre Integrovaný dopravný systém sa ráta s výstavbou nástupnej stanice pre plánovanú rekonštrukciu a oživenie lanovky na Bankov pre rekreačné účely a vytvorenie nových pracovných miest.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606