magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 22. Nov 2017,  meniny má
FUTBAL: Šoltis končí ako hráč, bude hlavným trénerom B-tímu Košíc
@ Aktuálne -> Šport      Jun 18 2009 - 11:58 GMT

Slovenský futbalista Anton Šoltis sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru na vrcholnej úrovni a v pondelok 22. júna by mal v pozícii hlavného trénera začať s letnou prípravou v tíme MFK Košice "B"
KOŠICE 18. júna (SITA) - Slovenský futbalista Anton Šoltis (nar. 5. 2. 1976) sa rozhodol opustiť trávniky a ukončiť aktívnu hráčsku kariéru na vrcholnej úrovni. Tridsaťtriročný ľavonohý stredopoliar s dobrou kopacou technikou, ktorý na jar pôsobil ako hrajúci asistent v tíme I. ligy MFK Košice "B", by mal práve v košickej rezerve nastúpiť do pozície hlavného kormidelníka a v pondelok 22. júna začať s mužstvom letnú prípravu.

"Už nebudem účinkovať ako futbalista aj tréner, to sa už nerobí na tejto úrovni. Pohyb mi, pravdaže, bude chýbať, ale uvažujem o tom, že by som to ešte na ihrisku skúsil v nejakom štvrtoligovom alebo piatoligovom tíme," cituje v rozhovore slová A. Šoltisa východoslovenský denník Korzár. Jeho orientáciu na trénerské remeslo spôsobili aj zdravotné problémy v ostatných rokoch, vyskočená platnička mu neumožňovala naplno zaberať a byť fit.
Bývalý futbalista Lokomotívy Košice, Bardejova, Trenčína, Štúrova, Prešova, Slavie Praha, Artmedie Petržalka a Humenného najradšej spomína na etapu v bratislavskom klube. "Stali sme sa majstrami Slovenska i víťazi Superpohára. Mrzí ma však, že som neokúsil atmosféru Ligy majstrov, pretože som bol zranený," doplnil A. Šoltis.

V pozícii hlavného kouča bude mať premiéru, hoci po zostupe z I. ligy bude tím MFK Košice v sezóne 2009/2010 účinkovať "iba" v II. lige skupiny Východ (tretia najvyššia súťaž). A aký bude tréner? "Nie som typ, čo kričí, hoci niekedy treba zvýšiť hlas. Ide o inteligentných chlapcov, ktorí vedia, že ak sa chcú uplatniť v prvom tíme, musia to dokázať počas jedného-dvoch rokov. Inak sa s nimi nebude rátať a dostanú šancu zahrať si v inom klube.

´Béčko´ je medzistanica na ceste zdokonaľovania. Svoju víziu vo futbale mám a pôjde o to, aby sa moji zverenci s ňou stotožnili," doplnil Anton Šoltis, ktorý plánuje dosiahnuť aj najvyššiu trénerskú kvalifikáciu. Napriek úspešne zvládnutým skúškam totiž zatiaľ nebol prijatý na štúdium pre nedostatok miesta.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606