magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HOKEJ: Košice na úvod extraligy doma so Žilinou
@ Aktuálne -> Šport      Jun 18 2009 - 06:12 GMT
BRATISLAVA 18. júna (SITA) - Hokejisti HC Košice začnú svoju cestu za obhajobou majstrovského titulu v 17. ročníku Slovnaft extraligy 11. septembra v Steel Aréne zápasom so Žilinou. Hneď v prvom kole najvyššej slovenskej súťaže, ktorú vyžrebovali vo štvrtok v bratislavskom City hoteli Bratislava, je na programe lokálne derby medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. "Aspoň prvé kolo môže byť vo Zvolene vypredané," s úsmevom poznamenal generálny manažér HKm Zvolen Ivan Piovarči. Nováčik extraligy HK Spišská Nová Ves začne na ľade Slovana Bratislava, zaujímavý súboj sľubuje aj duel vicemajstra zo Skalice doma s Trenčínom. V prvom kole bude mať voľno Poprad.

Nový majster bude známy najneskôr 25. apríla 2010. Základná časť sa bude hrať štvorkolovo, reprezentačná dvadsiatka sa zapojí len do prvej, druhej a štvrtej štvrtiny. Dlhodobá súťaž vyvrcholí 52. kolom 9. marca, najlepších osem tímov postúpi do play-off, jedenáste a dvanáste mužstvo - vzhľadom na znižovanie počtu účastníkov v ročníku 2009/10 na desať - zostupujú do I. ligy. Predstavitelia Pro-Hokeja ešte musia doriešiť otázku baráže, v ktorej by hral víťaz I. ligy s desiatym tímom extraligy. V súťaži bude opäť účinkovať aj reprezentácia do 20 rokov, jeden klub bude mať v každom kole voľno. "K redukcii počtu účastníkov sme pristúpili z ekonomických dôvodov, ale aj pre personálne zloženia jednotlivých tímov. Na štadiónoch nám klesala aj priemerná návštevnosť, súťaž potrebuje byť atraktívnejšia," povedal šéf Pro-Hokeja Vladimír Paštinský a dodal: "V novej sezóne bude zaujímavý nielen súboj o titul, ale o spodné priečky v tabuľke. Desaťčlennú extraligu by sme chceli zachovať počas celého nasledujúceho olympijského cyklu."

Súťaž sa bude hrať aj počas olympijského turnaja vo Vancouveri.
Nováčikom extraligy bude HK Spišská Nová Ves, ktorá sa medzi slovenskú elitu vrátila po šiestich rokoch. Spišiakov čaká náročná sezóna, keďže vzhľadom na redukciu počtu účastníkov opustia po jej skončení extraligu posledné dva tímy. "Naším cieľom je záchrana, keďže vypadáva veľa tímov. Spišská Nová Ves nie je veľkoklubom, ktorý by myslel na najvyššie ciele, je malým klubom s dobrou mládežníckou základňou," povedal po žrebe riaditeľ HK Spišská Nová Ves Dušan Kacvinský.

Majstrovské Košice privítajú v úvodnom kole na svojom ľade Žilinu. Vlani začínali so Skalicou, s ktorou si na záver zahrali aj finále. Teraz bude mať zápas pikantnú príchuť pre brankára Miroslava Lipovského, ktorý po pôsobení v Košiciach zamieril do Žiliny. "Žilina je dobrým súperom, môže to byť zaujímavý duel. U nás máme už na 90 % káder uzavretý, ak sa vyskytne kvalitný obranca či útočník, tak by sme ho radi do tímu doplnili," povedal generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Program 1. kolo Slovnaft extraligy - piatok 11. septembra:
HK ŠKP Poprad - voľno
MHk 32 L. Mikuláš - HK Orange "20"
Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves
HKm Zvolen - HC 05 Banská Bystrica
HK 36 Skalica - Dukla Trenčín
MHC Martin - HC Nitra
HC Košice - MsHK Garmin Žilina   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606