magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HOKEJ: V Košiciach súboj olympionikov s HC i Zlatý puk 2009
@ Aktuálne -> Šport      Jul 01 2009 - 02:26 GMT

SZĽH pripravuje v spolupráci s SOV na august Olympijské hokejové leto 2009
BRATISLAVA 30. júna (SITA, SZĽH) - Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci so Slovenským olympijským výborom pripravili predolympijskú prípravu slovenskej hokejovej reprezentácie pod názvom Olympijské hokejové leto 2009. Prípravný kemp sa uskutoční v Poprade a vo Vysokých Tatrách od 4. do 8. augusta a vyvrcholí slávnostným večerom v košickej Steel Arene, kde sa uskutoční exhibičný zápas olympijského výberu proti úradujúcemu hokejovému majstrovi, ale aj slávnostné vyhlásenie ankety Zlatý puk 2009, či uvedenie nového laureáta do Siene slávy slovenského hokeja. Informuje o tom portál Slovenského zväzu ľadového hokeja.
Na Olympijskom hokejovom lete sa zúčastní širší výber slovenských reprezentantov, s ktorými reprezentačný tréner Ján Filc bude počítať na ZOH 2010 do Vancouveru. Okrem najlepších hráčov z NHL by v Tatrách nemali chýbať ani hokejisti z ruskej KHL (na čele so Stümpelom a Zedníkom), či švajčiarskej a švédskej najvyššej hokejovej súťaže.

„V utorok 4. augusta bude zraz do 17.00 h v Poprade a následne nás čaká tréning na ľade," povedal reprezentačný tréner Ján Filc a priblížil aj ďalší program hokejistov: „Okrem tréningov na ľade počítam, že sa vyberieme aj na nejakú túru a samozrejme hráči si vyskúšajú svoje golfové, či tenisové zručnosti, alebo si zajazdia na bicykloch." V stredu 5. augusta zavítajú do Vysokých Tatier ďalší slovenskí (zimní) olympionici spoločne s prezidentom SOV Františkom Chmelárom.

Čerešničkou na torte Olympijského hokejového leta 2009 nebude len exhibičný zápas Olympijského výberu proti aktuálnemu majstrovi Slovenska, hráčom HC Košice. Zápas bude totiž súčasťou slávnostného ukončenia hokejovej sezóny 2008/2009 a fanúšikovia v košickej Steel Arene budú v piatok 7. augusta svedkami nielen zaujímavého hokejového stretnutia, ale ja slávnostného vyhlásenia ankety o najlepšieho slovenského hokejistu - Zlatý puk 2009 a uvedenia ďalšej slovenskej hokejovej osobnosti do Siene slávy slovenského hokeja.

„Nominačná komisia Siene slávy slovenského hokeja mala pri výbere laureáta do siene slávy náročnú úlohu, ale myslím si, že výber pre rok 2009 je veľmi zaujímavý," diplomaticky neodkryl detaily o novom laureátovi riaditeľ slovenskej hokejovej siene slávy Miroslav Valíček.

Po exhibičnom stretnutí olympionikov s majstrovskými Košicami, v nadväznosti na Olympijské hokejové leto sa hokejisti presunú znovu do Tatier, kde sa v sobotu 8. augusta zúčastnia na charitatívnom golfovom turnaji.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606