magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VZPIERANIE: Na MEJ najväčšou nádejou Košičan Samko
@ Aktuálne -> Šport      Jul 27 2009 - 05:48 GMT

Na európskom juniorskom šampionáte vo vzpieraní vo švédskej Landskrone (28. 7. - 1. 8. 2009) štartuje trojica slovenských reprezentantov
LANDSKRONA 27. júla (SITA) - Na európskom juniorskom šampionáte vo vzpieraní vo švédskej Landskrone (28.7. - 1.8.2009) bude najväčšou slovenskou nádejou Karol Samko z MKVaSŠ Košice v kategórii do 77 kg. Devätnásťročný zverenec trénera Štefana Korpu je podľa nahlásených výkonov spomedzi 21 borcov druhý (spoločne s ďalšími štyrmi pretekármi) za Ukrajincom Eduardom Savčenkom. "Ak by skončil do šiesteho miesta, veľmi by ma to potešilo. Neviem však, aké stopy na jeho psychike zanechal výpadok na juniorských MS, kde nezvládol základ v trhu. Preto by v Landskrone mal začať opatrnejšie.

Základné pokusy sme zvolili tak, aby to v dvojboji bolo aspoň 295 kíl. Ale až samotná súťaž ukáže, kam sa napokon dostane. Myslím si, že má natrénované na dvojbojový súčet 310 kíl," uviedol pre agentúru SITA tréner Korpa a dodal, že v nadhode by Samko za istých okolností mohol zaútočiť aj na medailu. Okrem Samka sa na MEJ v Landskrone predstavia ešte v kategórii do 105 kg Lukáš Kožienka (Olymp Bobrov) a Erik Simonics (MKVaSŠ Veľký Meder), ktorý na júnových MSJ v rumunskom meste Konstanca skončil deviaty. V tejto kategórii bude štartovať 13 vzpieračov.

Na MEJ v Landskrone štartuje celkovo 106 juniorov z 30 krajín. Na pondelkovom kongrese Európskej vzpieračskej federácie (EWF) si delgáti minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulého trojnásobného československého olympionika a exmajstra sveta Ondreja Hekela a tiež bývalého šéfa Ruskej vzpieračskej federácie Nikolaja Parchomenka.

Program Slovákov na MEJ vo vzpieraní v Landskrone (28.7. - 1.8.2009):
streda 29.7.: 18.30 A-skupina do 77 kg (Karol Samko)
sobota 1.8.: 12.30 A-skupina do 105 kg (Erik Simonics, Lukáš Kožienka)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606