magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na grantový program Symbióza dala VSE päťdesiattisíc eur
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Sep 24 2009 - 04:04 GMT

KOŠICE 24. septembra (SITA) – Nadačný fond skupiny Východoslovenská energetika (VSE) spravovaný Karpatskou nadáciou venuje 50 000 eur na výskum a ochranu prírody na východnom Slovensku. Ako agentúru SITA informoval programový manažér Rastislav Král, Karpatská nadácia v spolupráci s VSE dnes vyhlásila grantový program SYMBIÓZA, ktorým podporí aktivity zamerané na ochranu chránených vtáčích druhov na východnom Slovensku. O grant v maximálnej výške 16 000 eur sa do 7. decembra môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie zo Slovenska, ktoré majú skúsenosti s výskumom a ochranou vtáctva. Poslaním programu je podporiť projekty vedúce k zmierňovaniu dopadov ľudskej činnosti na vtáčie biotopy a ich potravinový reťazec. Program podporí výskum, ktorého výsledky pomôžu k environmentálne citlivejšiemu prístupu k distribúcii elektrickej energie na východnom Slovensku.

„Pre Karpatskú nadáciu boli citlivý prístup k prírode a trvalo udržateľné formy rozvoja vždy kľúčovými hodnotami a filozofiou, ktorá sa odrážala v každom programe. Prítomnosť človeka v prírode často sprevádzajú javy, ktoré majú negatívny vplyv na životné prostredie. Sme radi, že teraz môžeme prísť s tak aktuálnou témou a ponúknuť príležitosť pre riešenie problémov, ktoré momentálne nie sú prioritou žiadneho miestneho darcu,“ povedala riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel.

„Činnosť spoločnosti VSE rovnako ako ostatných priemyselných podnikov má dopad na životné prostredie. Ale platí to aj opačne, príroda veľakrát ovplyvňuje naše aktivity. Aby sme žili v symbióze, osadzovali sme stĺpy vedenia búdkami pre sokola rároha, stožiare sme opatrili ochrannými prvkami proti dosadaniu dravcov. Teší ma, že teraz v spolupráci s Karpatskou nadáciou prichádzame s grantovým programom, ktorý môže tieto naše opatrenia posunúť o krok ďalej,“ vysvetľuje predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VSE Norbert Schürmann.

Karpatská nadácia bola založená v roku 1995 a podporila už stovky projektov sumou viac ako jeden milión eur. Poslaním nadácie je finančná podpora, poradenstvo a technická pomoc pre aktívnych ľudí a organizácie v tomto regióne, ktorým záleží na tom, aby sa tu žilo lepšie. Karpatská nadácia sa aktívne venuje téme spoločenskej zodpovednosti firiem a firemnej filantropii.

Východoslovenská energetika a.s. (VSE) je energetická spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby spojené s odberom elektriny. Od roku 2003 je súčasťou nemeckého koncernu RWE, jednej z vedúcich energetických spoločností v Európe. VSE dodáva elektrinu viac ako 500 000 zákazníkom – domácnostiam, firmám a organizáciám.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606