magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VODNÉ PÓLO: ČH Hornets v Budve o postup do skupinovej fázy Euroligy
@ Aktuálne -> Šport      Oct 22 2009 - 06:19 GMT

BUDVA 22. októbra (SITA) - Úradujúci slovenský šampión vo vodnom póle ČH Hornets Košice od piatka absolvuje 2. fázu kvalifikácie mužskej Euroligy v čiernohorskom mestečku Budva. Súperom "sršňov" budú v F-skupine okrem domáceho mužstva VK Budva M-Tel aj chorvátsky tím HAVK Mladost Záhreb a nemecký Spandau 04 Berlín. "Najhrateľnejším súperom je určite Spandau Berlín. Oba balkánske kluby hrajú Jadranskú ligu a ich vysoká kvalita je zaručená," prezradil pre agentúru SITA generálny manažér ČH Hornets Košice Štefan Šmihuľa.

Košičania už v utorok odcestovali do Chorvátska, kde v Splite odohrali tréningové zápasy s domácim účastníkom Jadranskej ligy. V Budve sa hráčom ČH Hornets črtá ideálna šanca na odplatu nemeckému mužstvu Spandau Berlín, s ktorým pred rokom v Eurolige prehrali vysoko 4:12.

Slovenský zástupca sa v piatok o 20.00 h stretne s domácim mužstvom, v sobotu v rovnakom čase si zmerajú sily s Chorvátmi a v nedeľu ráno o 9.00 h ich čaká berlínsky Spandau. Do skupinovej fázy postúpi dvojica najvyššie umiestnených tímov. Košičania sa do druhej časti eliminácie kvalifikovali celkovým víťazstvom na minulotýždňovom turnaji v domácom prostredí, prvú fázu absolvoval doma aj berlínsky klub. Mladost Záhreb a domáci tím VK Budva boli nasadení priamo do druhej časti kvalifikácie.

Program F-skupiny 2. fázy kvalifikácie mužskej vodnopólovej Euroligy:

piatok 23. októbra:
18.00 h: HAVK Mladost Záhreb (Chorv.) - Spandau 04 Berlín (Nem.)
20.00 h: VK Budva M-Tel (Č. Hora) - ČH Hornets Košice (SR)

sobota 24. októbra
18.00 h: VK Budva M-Tel (Č. Hora) - Spandau 04 Berlín (Nem.)
20.00 h: HAVK Mladost Záhreb (Chorv.) - ČH Hornets Košice (SR)

nedeľa 25. októbra
9.00 h: ČH Hornets Košice (SR) - Spandau 04 Berlín (Nem.)
11.00 h: VK Budva M-Tel (Č. Hora) - HAVK Mladost Záhreb (Chorv.)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606