magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí poslanci zobrali MFK Košice z dotácie 70-tisíc eur
@ Aktuálne -> Šport      Oct 28 2009 - 04:18 GMT

KOŠICE 28. októbra (SITA) - Poslanci košického mestského zastupiteľstva (MZ) v utorok akceptovali návrh primátora Františka Knapíka (KDH) a pri rokovaní o zmene rozpočtu mesta ubrali z dotácie pre futbalový klub MFK Košice 69 159 eur. Finančná podpora futbalového klubu pre tento rok tak klesla oproti pôvodnému plánu na 594 719 eur. Prezident MFK Košice Blažej Podolák je z rozhodnutia mestských poslancov sklamaný.

Podľa denníka Korzár zástupcovia mesta, ktoré je 50-percentným akcionárom MFK, zníženie dotácie zdôvodnili realizáciou úsporného režimu v tejto obchodnej spoločnosti. Ako denník ďalej informuje, počas utorkového rokovania MZ iba o dva hlasy neprešiel návrh podpredsedu dozornej rady MFK Košice a poslanca KDH Petra Bajusa, aby sa škrtlo len 19 159 eur a zvyšných 50-tisíc eur by išlo do klubu ako účelová dotácia pre mládežníkov. Petra Bajusa podporil aj Pavol Mutafov (Smer). Poslanec Stanislav Kočiš (SF) sa však prihováral za to, aby mesto radšej založilo neziskovú organizáciu so zameraním na mládežnícky futbal s tým, aby peniaze išli výlučne na šport, a nie na obchodné aktivity.

"Mrzí ma, že to tak tesne neprešlo. Považujem to za chybu, lebo teraz dá o rovnakú sumu menej aj Steel Trans a doplatí na to najmä mládež. Osobne by som radšej ubral EHMK, lebo to sa mi občas zdá ako čierna diera. Žiaľ, ani poslanci z nášho klubu nemali na dotácie pre futbal rovnaký názor," citoval denník Korzár slová Petra Bajusa, ktorými komentoval utorkové dianie na košickej radnici.

Rozhodnutie poslancov roztrpčilo prezidenta MFK a zároveň ďalšieho 50-percentného akcionára klubu Blažeja Podoláka. Ten nevylúčil, že tento krok môže totálne pochovať košický futbal. V reakcii na zmenu rozpočtu mesta priznal, že v najbližších dňoch chce v pokoji pouvažovať nad tým, či má z jeho strany ešte zmysel finančne alebo inou formou sa angažovať v košickom mestskom futbalovom klube. "Čo mám na to povedať? MFK nie je Podolákov klub. To ja pomáham mestu a nie mesto mne... Veď nech futbal podporuje mesto, keď má toľko iných sponzorov. Som sklamaný, že si ľudia z vedenia mesta myslia, že môžu v priebehu roka meniť rozpočet. V poriadku, nech si ho menia, len potom budem rozmýšľať, či ešte futbal v tomto meste podporím," reagoval B. Podolák na aktuálnu korekciu mestského rozpočtu, ktorá zasiahne aj košický futbal. Mesto Košice a firma Steel Trans Blažeja Podoláka zatiaľ za štyri roky prispeli na prevádzku MFK celkovou sumou 6,1 milióna eur.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606