magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začne sa pojednávanie s košickými poslancami v korupčnej afére
@ Aktuálne -> Verejná správa      Feb 08 2010 - 04:35 GMT
KOŠICE. Špecializovaný trestný súd v Pezinku v pondelok začne pojednávať korupčný prípad, v ktorom figurujú dvaja košickí komunálni politici František Oleník a Peter Cengel, ako aj podnikatelia Jozef M. a Marián M. Podľa obžaloby, ktorú súd prijal 11. decembra 2009, dvaja mestskí poslanci pomohli podnikateľovi dostať sa k lukratívnej nehnuteľnosti, František Olejník tak urobil za prísľub úplatku.

Obhajca Olejníka na decembrovom verejnom zasadnutí podal námietku proti sudcom Špecializovaného trestného súdu, ktorí podľa neho nemôžu o prípade rozhodovať, lebo po vzniku súdu naň neboli pridelení Súdnou radou, ale prešli automaticky z bývalého Špeciálneho súdu. Podobnú výhradu, ale formou ústavnej sťažnosti, podali pred časom aj iní advokáti klientov, ktorých súdi Špecializovaný trestný súd. Viacerým už Ústavný súd nevyhovel. V tomto prípade chce advokát, aby Najvyšší súd pridelil prípad inému súdu a zároveň vyzval Ústavný súd, aby posúdil ústavnosť sudcov. Napriek tejto námietke senát vtedy urobil verejné zasadnutie. Zdôvodnil to tým, že bolo naplánované už pred podaním námietky. O námietke zaujatosti, ktorú podal obhajca Jozefa M., súd nekonal, lebo podľa senátu nebola podaná bezodkladne.

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606