magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kraj i mesto najprv ľudí brali, teraz prepúšťajú
@ Aktuálne -> Verejná správa      Feb 25 2010 - 07:06 GMT

Celkovo 600-tisíc eur by sa v tomto roku malo vďaka znižovaniu počtu pracovníkov ušetriť na košickom magistráte a Úrade KSK. Vyplýva to z údajov, ktoré Korzáru poskytli obe inštitúcie. Väčšina odchádzajúcich si príde na štedré 5-mesačné odstupné. Je zaujímavé, že v oboch samosprávach zariadil viac peňazí pre prepustených úradníkov Zdenko Trebuľa (Smer). Väčšina Slovákov dostáva pri prepustení iba 2 či 3 platy, také minimum určuje Zákonník práce.

KOŠICE. Od magistrátu, kde v roku 2009 pracovalo 427 ľudí, momentálne dostáva výplatu už len 393 zamestnancov, čo by malo aj napriek zaplatenému odstupnému znamenať celkovú úsporu až 500-tisíc eur na mzdách a odvodoch. Na Úrade KSK sa tento rok rozlúčia minimálne s dvadsiatimi z 204 zamestnancov, tam by mali usporiť 100-tisíc eur.

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606