magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ocenili osobnosti a kolektívy Starého Mesta
@ Aktuálne -> Verejná správa      Nov 18 2010 - 03:52 GMT

Už po štvrtý krát mestská časť Košice-Staré Mesto odovzdala čestné ocenenia šiestim osobnostiam a dvom kolektívom za ich ľudský aj profesionálny prínos v oblasti vedy, umenia, športu a mnohých iných pre našu spoločnosť. Slávnosť v radničnej sále miestneho úradu sprevádzal kultúrny program, v ktorom vystúpilo sláčikové kvarteto Štátnej filharmónie a talentovaná mladá speváčka Dominika Koložiová.

Ceny miestneho zastupiteľstva boli udelené Mgr. Leontinovi Dohovičovi za dlhoročnú umeleckú činnosť a za zachovávanie tradícii Rusínov –Ukrajincov, Magdaléne Kapcárovej za výrazné úspechy v plávaní dosiahnuté v seniorskom veku, PhDr. Róbertovi Pollákovi za aktívnu prácu v oblasti múzejníctva a spoluprácu s mestskou časťou a kolektívu Klubu absolventov maďarskej priemyslovky za presadzovanie myšlienok humanizmu a tolerancie.

Cenu starostu dostal Mgr. art. Igor Timko za úspešnú reprezentáciu a propagáciu mestskej časti Košice-Staré Mesto doma i v zahraničí, arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober za jeho prínos v oblasti rozvoja duchovného života spoločnosti, Ing. Petr Schwarz za obohatenie koloritu centra Košíc exkluzívnou predajňou parfumérie a kolektív Výboru samosprávy obyvateľov Strediska sociálnej pomoci mesta Košice z Garbiarskej ulice.

Staré Mesto, to nie sú len krásne historické pamiatky, ale aj vzácni ľudia, ktorí v ňom bývajú. Táto pravdivá myšlienka zaznela z úst viacerých pozvaných.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606