magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival - Mesiac autorského čítania pokračuje
@ Kultúra -> Literatúra      Jul 11 2011 - 04:16 GMT

Ako sme už písali, dvanásty ročník najväčšieho stredoeurópskeho literárneho festivalu Mesiac autorského čítania sa prvý raz uskutoční aj mimo Čiech a zavíta na Slovensko a do Poľska.Festival organizuje brnenské vydavateľstvo a agentúra Větrné mlýny , v spolupráci na Slovensku s Knižnicou pre mládež mesta Košice a v Poľsku s Miejskou Bibliotekou Publicznou we Wrocławiu a s Biuro literackim. Miestom festivalového diania v Košiciach je Bábkové divadlo Dnes sa o 19. hodine môžeme stretnúť s Petrom Králom. V anotácii k Zpráva o místech – sme sa dočítali:
Klíčová próza básníka, prozaika, esejisty, překladatele a editora Petra Krále (* 1941) vznikla z autorovy dlouholeté posedlosti „magií“ jistých – byť zdánlivě všedních – míst, z potřeby zkoumat tajemství jejich přitažlivosti a hledat za ním formuli, v níž jako by spočíval klíč ke světu vůbec. Cesta, kterou text značí, je zároveň jedním z možných shrnutí Králova životního a duchovního příběhu. Jeden z recenzentů kriticky i čtenářsky velmi úspěšného francouzského vydání knihy o ní napsal: „Zpráva o místech je právě tak dlouhá báseň jako ,předpokoj románu‘ – skvostný text o těkavé důvěrnosti všedních míst, který se čte jako se poslouchá saxofon Lestera Younga.


Stretnutie s Dariuszom Sośnickim je naplánované na 20.30.hod. Pán Sošnicki  je autorom ôsmich básnických zbierok, laureátom Ceny Czasu Kultúry za najlepší debut roku 1994 ( Marlewo), za zbierku Symetria (2002) bol nominovaný na prestížnu „Pas“týždenníka Polityka.
Ďalší program s výnimočnými literátmi tu:http://www.kosice2013.sk/sk/clanok/kosicanom-budu-mesiac-citat-spisovatelia-zo-slovenska-ciech-a-polska

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606