magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košickom kraji polícia posilnila výkon služby
@ Aktuálne -> Doprava      Dec 29 2011 - 04:29 GMT

V súvislosti s nepriaznivým vývojom dopravnej situácie na cestách Košického kraja a blížiacim sa koncom roka 2011 bude v dňoch 28. decembra 2011 až 1. januára 2012 zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky s cieľom zaistiť maximálnu bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

Z uvedeného dôvodu bude nepretržitý zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky na hlavných cestných ťahoch, nehodových úsekoch, v miestach so zvýšeným pohybom chodcov, so zameraním najmä na kontrolu pravidiel cestnej premávky jej nemotorovými účastníkmi s osobitným dôrazom na reflexné vybavenie chodcov a cyklistov za zníženej viditeľnosti, používanie priechodov pre chodcov, ako aj na rešpektovanie ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov voči chodcom a naopak. Prísne sa bude pristupovať aj ku vodičom jazdiacim pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok. Kontrolovaný budú najmä vodiči s vodičským oprávnením nie starším ako 5 rokov a vodiči jazdiaci na motorových vozidlách agresívnym a arogantným spôsobom, pričom bude zapojený maximálny počet policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície vyhlásila od dnes 29.12.2011 do 01.01.2012 vrátane riaditeľka Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach plk. JUDr. Jana Baranová.

Občanov žiadame, aby dbali na svoju bezpečnosť a aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Taktiež  pri používaní zábavnej pyrotechniky je potrebné dodržiavať základné bezpečnostné požiadavky na pyrotechnické  výrobky s cieľom predísť nehodám. Predajcov upozorňujeme, že pyrotechnické výrobky sa nepredávajú ani inak nesprístupňujú spotrebiteľom, ktorých vek je obmedzený podľa tried zábavnej pyrotechniky. Žiadame predajcov, aby dodržiavali určené vekové obmedzenia.

V novom roku prajeme veľa šťastných kilometrov bez nehôd, veľa zdravia, pohody a každodenných úspechov v osobnom i v pracovnom živote.
Vedenie KR PZ v Košiciach.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606