magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstraha
@ Aktuálne -> Doprava      Feb 07 2012 - 03:02 GMT

V okrese Michalovce fúka silný nárazový  vietor, sneh znáša z polí  a naďalej sa tvoria snehové jazyky a záveje miestami až do výšky 2 metrov. Viditeľnosť je na miestach, kde sú vedľa cesty snehové mantinely znížená iba na 10-15 metrov. 

Obce, ktoré boli neprístupné, napr: Laškovce – už sú  prístupné z jednej strany, Stretavka je už prístupná od Stretavy aj  od Drahňova, Tušice sú prístupné od Horoviec.
Až do odvolania  trvá II. situačný stupeň. 

Z dôvodu prioritného sprejazdňovania ciest I. a II. triedy a opakovanej tvorby snehových jazykov a závejov na už sprejazdnených úsekoch sú ešte stále neprejazdné úseky Bánovce nad Ondavou – žel. stanica, Nacina Ves – Vybuchanec,  Tušice – Dvorianky,  Laškovce - Ložín , Krišovská Liesková – Pavlovce nad Uhom, všetky tieto úseky sa dajú obísť náhradnými trasami, s problémami je prejazdný úsek Oborín – Kucany, cesty I. a II. triedy sú všetky prejazdné.

Všetky prejazdné  úseky je nutné neustále prepluhovávať, preto sprejazdňovanie ďalších úsekov môže byť v priebehu dňa problematické.
Technika v noci : okrem sypačov  (14 kusov) pracujú aj traktory s radličkami (3 kusy), nakladače – naše (3), traktorová snehová fréza, na vozidlách sú namontované aj šípové pluhy . Evidujú problémy so zamŕzaním nafty.  

Apelujeme na zvýšenú opatrnosť vodičov,  nakoľko z dôvodu utlačenej vrstvy snehu a nízkych teplôt je veľa úsekov zľadovatených. Pokiaľ to je potrebné, tak aby využívali  hlavne cesty I. a II. triedy, ktoré sú častejšie pluhované ako cesty III. triedy.  

Naďalej ich žiadame vodičov, aby neriskovali prejazdy snehovými závejmi, lebo uviaznuté vozidlá potom  vytvárajú prekážku a zdržujú údržbu komunikácii.
 

Krajské  riaditeľstvo   Policajného zboru v Košiciach

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606