magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Súťaž s kinom
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 12 2012 - 10:40 GMT

 Dobrá spolupráca Knižnice pre mládež mesta Košice s kinom Ster Century Cinemas prináša svoje ovocie a už druhýkrát vyústila do súťaže mladých čitateľov o dve voľné vstupenky na 3D predstavenia. Tohtoročná súťaž prebieha od začiatku marca a jej úlohou je napísať mená troch knižných hrdinov, ktorí vystupovali na filmovom plátne. Súťažné hárky sú k dispozícii vo všetkých 24 pobočkách knižnice. Výsledky súťaže a žrebovanie desiatich víťazov sa uskutoční v kine Ster Century Cinemas v OC Galéria 30. marca t.r. pred premietaním filmu LORAX o 22. hodine. Toto predstavenie môžu čitatelia knižnice navštíviť aj so svojími rodičmi za zvýhodnenú cenu 4,50 eur na osobu. Prídu naň aj čitatelia, ktorí budú tráviť noc z 30. na 31. marca v knižnici na Humenskej 9. V rámci medzinárodného knižničného podujatia pre deti a mládež Noc s Andersenom pripravuje Knižnica pre mládež mesta Košice na túto noc pestrý program vo svojich piatich pobočkách.

  Vlani sa  do súťaže s kinom zapojilo  tristo detí z celého mesta, ich úloha bola rovnaká ako tentoraz a všetky ju splnili. „Najčastejšie spomínali knižných hrdinov Harryho Pottera a Narniu a  knihy o nich sa z políc míňali ako teplé párky. Stúpol záujem aj o iné knihy a pribudli čitatelia,“ povedala Eva Janušová z pobočky knižnice na Humenskej, ktorá je bohato dekorovaná filmovými plagátmi – darom kina Ster Century Cinemas.

PhDr. Beáta Hybáčková


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606