Rzeszów

ZAREGISTRUJ SA! 23. Oct 2017,  meniny má
RAVENS KOŠICE RUGBY CLUB
@ Aktuálne -> Šport      Jun 27 2012 - 11:21 GMT

V sobotu, 23.júna 2012 sa v Bratislave uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára v rugby 7´s. Tretí ročník tejto oficiálnej ligovej súťaže bol pre košický tým Ravens Košice RC doteraz najúspešnejší. V konkurencii šiestich družstiev z celého Slovenska sa premiérovo postavili na pomyselný stupeň víťazov, keď obsadili bronzovú priečku hneď za dvoma bratislavskými družstvami.

„Počas celej sezóny sa nám darilo herne napredovať, veľmi nám v tom pomohla účasť legionárov v našom družstve. Kvalitou ešte zaostávame za Bratislavou, ich hráči sú skúsenejší o účasť v českej pätnástkovej súťaži, ale tento výsledok povzbudzuje naše ambície do budúcej sezóny“ povedal prezident „Havranov“ Milan Sanči.

Košičanom sa v tejto sezóne podarilo za sebou zanechať trnavský Spartak, ktorý ich v minulých sezónach vždy odsunul na štvrté miesto. Tento rok s nimi Košičania prehrali len v úvode sezóny.

Ročník 2011/2012 priniesol aj zmenu na poste slovenského majstra, ktorým sa premiérovo stal RK Bratislava. Ten porazil v záverečnom súboji mestského rivala Slovan Bratislava. Na piatom mieste skončil bardejovský Marobudon, druhé košické družstvo pre problémy súťaž nedohralo.

Kompletná tabuľka:

1.       RK Bratislava                                   69b

2.       RC Slovan Bratislava                         66b

3.       Ravens Košice RC                            42b

4.       RC Spartak Trnava                            33b

5.       1.FŠK Marobudon Bardejov                 6b

6.       ŠK Cassovia Košice                            (súťaž nedohrali)

Milan Sanči

prezident Ravens Košice RC

|   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606