magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICKÉ NOVÉ MESTO V NOVOM ŠATE
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 02 2012 - 12:27 GMT

Dňa 4. septembra 2012 o 17.00 hod. sa v priestoroch Galérie architektúry Spolku architektov Slovenska v Balassovom paláci v Bratislave uskutoční vernisáž výstavy ocenených študentských návrhov ideových súťaží „Kino Družba“ a „Peší ťah Terasa“.Výstavu organizuje Mestská časť Košice – Západ, Mesto Košice, Spolok architektov Slovenska a Fond výtvarných umení a je súčasťou aktivít organizovaných pri príležitosti 50. výročia začatia výstavby najväčšieho košického sídliska Terasa – Nové mesto.

Prezentácia potrvá do 21.9.2012. Jej návštevníci si budú môcť pozrieť víťazné návrhy mladých architektov z celého Slovenska, ktorí sa prihlásili do architektonickej súťaže vyhlásenej Mestskou časťou Košice – Západ v spolupráci s Mestom Košice. Vyhláseniu súťaže predchádzala diskusia a následná dohoda o spolupráci s Fakultou umení Technickej univerzity v Košiciach a Fakultou architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Študenti predstavili nápady, ako využiť nefunkčný objekt bývalého košického Kina Družba a ako najvhodnejšie usporiadať Peší ťah spájajúci Terasu s historickým centrom mesta Košice.

Akcia je realizovaná v rámci projektu „Na Západe po 50 rokoch“, ktorý je spolufinancovaný z dotačného programu Európske hlavné mesto kultúry - Košice 2013 Ministerstva kultúry SR.


 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606