magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Významný francúzsky architekt D. Perrault o vzťahu vody a mesta
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Oct 22 2012 - 03:50 GMT

Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku pripravili na stredu 24. októbra prednášku významného súčasného architekta Dominiqua Perraulta, ktorá sa uskutoční o 17:30 v Historickej sále VSG na Hlavnej 27 v Košiciach. Dominique Perrault patrí medzi svetovo uznávaných architektov a stojí za dielami ako Velodrom a Olympíjsky plavecký štadión v Berlíne, Francúzska Národná Knižnica v Paríži alebo inštalácia Metropolis? prestavená vo francúzskom pavilóne v rámci Bienále Architektúry v Benátkach v roku 2010, s ktorou zaujal širokú odbornú verejnosť

Do Košíc prichádza s prednáškou, v ktorej sa bude zaoberať vzťahom mesta, architektúry a vody, s výstižným názvom Au bord de l’eau“ čo znamená „Na brehu“. Úvodným slovom hosťa predstaví Michal Bogár z ateliéru BOGAR KRALIK URBAN.

Prednášku sme pripravili ako súčasť projektu Inovatívne mesto, na ktorom spolupracujeme s Francúzskym inštitútom. Je to cyklus venovaný inovatívnym prístupom v skúmaní mesta a jeho fenoménov. Prvú časť tohto cyklu sme zrealizovali v máji tohto roku. Téma voda a mesto rezonovala ako jedna z najdôležitejších otázok vo vzťahu kvality života a prostredia v Košiciach.“ zhrnul v krátkosti dekan Fakulty umení TU Košice Juraj Koban.

Téma Voda a jej návrat do mesta je jedným z kľúčových motívov programovej časti projektu Košice - Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Projekt bol podporený Ministerstvom kultúry SR a stavia na spolupráci viacerých subjektov zo Slovenska, Francúzska a ďalších krajín EÚ. Vo štvrtok 25. októbra bude program pokračovať od 8:30 v Novej knižnici TU Košice, sériou prednášok a prezentácií návrhov študentských prác. V rámci nich sa predstavia pani Alena Kubová-Gauché z Lyonu, Michal Bogár z atelieru BKU, profesor Oto Hudec z Ekonomickej fakulty TU Košice, Juraj Koban z Fakulty umení TU Košice a Zuzana Pacáková z neziskovej organizácie Košice 2013, n.o.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606