magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ŽIDIA V BOJI A ODBOJI
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 04 2013 - 07:04 GMT

Knižnica pre mládež mesta Košice, České centrum Bratislava, Združenie židovských vojáků a odbojářů v Praze a Historický ústav AV ČR, v. v. i., Praha pozývajú na výstavu z kapitol boja a odboja československých Židov. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční 4.marca 2013 o 10.00 hod. v priestoroch Centrálnej požičovne na Tajovského 9 v Košiciach. Svojou účasťou ju podporia JUDr.Pavol Sitár, predseda náboženskej obce v Košiciach, akad. maliar Viktor Šefčík, organizátor výstav v košickej synagóge na Zvonárskej ul., Juraj Szantó, staviteľ a účasť prisľúbila aj viceprimátorka Mesta Košice Renáta Lenártová.

Výstavu tvorí 46 závesných panelov, ktoré prezentujú československých Židov v domácom a zahraničnom odboji, a tiež v koncentračných a vyhladzovacích táboroch. Jej cieľom je prezentovanie Židov nielen ako obetí, ale tiež ako ľudí, ktorí sa bránili násiliu, hneď ako sa o ňom dozvedeli.

Výstava, ktorej autormi sú výstavy česko-slovenskí historici - Zlatica Zudová-Lešková a Jan Němeček z Historického ústavu AV ČR, v. v. i. potrvá do 22.marca 2013.

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606