magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vedecká kaviareň – jaskyne
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 04 2013 - 07:28 GMT

Témou vedeckej kaviarne v utorok / 05. 03/ vo Výmenníku na Brigádnickej ulici o 18. hodine je Unikátny život jaskýň, o ktorom bude hovoriť Doc. RNDr. Ľubomír Kováč, CSc. z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Prezentácia priblíži účastníkom záhadný svet organizmov, ktoré sa ukrývajú v jaskyniach. Objavy unikátnej jaskynnej fauny na našom území z posledných rokov potvrdzujú jedinečnosť karpatskej prírody z hľadiska biodiverzity. Docent Kováč je vysokoškolským učiteľom a spolu s kolegami z pracoviska sa zaoberá štúdiom spoločenstiev pôdnych a jaskynných živočíchov. Zúčastnil sa expedícií do jaskýň Mexika, Brazílie a Balkánskych krajín.

Vedecké kaviarne sú neformálne popularizačné prednášky pre verejnosť, kde spojili sily a vedomosti Slovenská akadémia vied a tím projektu SPOTs.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606