magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košice sa zapoja do Hodiny Zeme
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 23 2013 - 14:36 GMT

Košice sa opäť zapoja do celoslovenského ekologického podujatia Hodina Zeme. V uplynulom roku metropola východu v rámci neho vypla na hodinu verejné osvetlenie na Alejovej ulici. Tento rok k nej pribudne aj Južná trieda, čím sa ušetrí dvojnásobok elektrickej energie.

Hodina Zeme je celosvetovým podujatím, ktoré  sa koná od roku 2007. Každoročne sa jej zúčastňuje väčší počet firiem, miest a obyvateľov. Košice sa do projektu oficiálne prvýkrát zapojili v roku 2010 vypnutím osvetlenia niektorých dominánt historického centra mesta a časti jeho juhozápadného obchvatu.Tento rok sa Košice do projektu zapoja vypnutím 150 svietidiel verejného osvetlenia na Alejovej ulici (od kruhového objazdu na Moldavskej ul. po ulicu Rastislavovu) a 147 svietidiel na Južnej triede (od križovatky ulice Jantárová až po ulice Nižné Kapustníky - most VSS, Červený rak - salaš Barca). V oboch prípadoch pôjde o vypnutie svetiel na 1 hodinu v čase od 20.30 hod. do 21.30 hod. a to už túto sobotu 23.marca.

Tieto lokality boli zvolené  z dôvodu nízkeho pohybu chodcov, veľkého efektu vypnutia verejného osvetlenia a technických možností. V oboch oblastiach pôjde o ušetrenie cca 45,4 kW elektrickej energie.

Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do projektu Hodina Zeme, ktorý považujeme za efektívny spôsob, ako upriamiť pozornosť na životné prostredie a úsporu elektrickej energie,“ povedal primátor Richard Raši.

Do projektu Hodina Zeme sa môžu zapojiť všetci obyvatelia Košíc vypnutím osvetlenia, alebo iných elektrických spotrebičov.

 

 

 

 

 

 

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606