magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slávne vily Slovenska
@ Kultúra -> Výstavy      May 15 2013 - 03:23 GMT

Výstava - Slávne vily Slovenska v Múzeu Vojtecha Löfflera predstaví predovšetkým rodinné sídla postavené od 18.storočia po súčasnosť. Ide o prierez vilovou architektúrou celej Slovenskej republiky. Vybrané stavby sú príkladom architektonického myslenia, ukážkou životného štýlu, charakterizujú svojich tvorcov, majiteľov i obyvateľov.
 
Výstava je zároveň prezentáciou rovnomennej publikácie od bádateľského a autorského tímu vedeného prof. Ing. arch. Matúšom Dullom, DrSc. Popri známych sídlach postavených prevažne od 18. storočia, sa na výstave ako i v knihe objavujú aj rímske vily pochádzajúce z 2. až 3. storočia. Výstava ako aj publikácia ponúka prierez vilovou architektúrou celej Slovenskej republiky. Návštevníci výstavy i čitatelia publikácie si môžu prezrieť 64 víl a rodinných sídiel. História jednotlivých domov je pritom poprepájaná so životnými osudmi ich architektov a stavebníkov. Publikácia a rovnako tiež výstavné panely sú sprevádzané historickými aj súčasnými fotografiami a plánmi. Na výstave v Múzeu Vojtecha Löfflera sa súčasne objaví aj vybraný nábytok pre spestrenie predstavy diváka o vilovom architektonickom dedičstve Slovenskej republiky.
 
Projekt vznikol v spolupráci a s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Medzinárodného višegrádského fondu. Agentúra ním nadviazala na predošlý projekt vilovej architektúry Českej republiky, o ktorom možno nájsť viac na - http://www.slavnevily.cz/.
V spolupráci a s podporou Bratislavského samosprávneho kraja, hlavného mesta Bratislava, mesta Košice, Bardejov, Liptovský Mikuláš, Vysoké Tatry a Žilina.
 
Výstava Slávne vily Slovenska bude pre verejnosť otvorená od 15.05.2013 do 07.06. 2013  v Múzeu Vojtecha Löfflera, Alžbetina ul. č. 20, Košice.  Utorok - sobota od 10.00 do 18.00  hodín, nedeľa od 13.00 do 17.00 hodín.
 
Počas výstavy je možné si zakúpiť aj rovnomennú publikáciu Slávne vily Slovenska v slovenskom a anglickom jazyku.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606