magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy 23.05.2013
@ Aktuálne -> Polícia      May 24 2013 - 05:24 GMT

Rušeň zachytil muža s bicyklom

Včera krátko po 18,00 hod. došlo na železničnej stanici v meste Čierna nad Tisou k usmrteniu 49-ročného miestneho muža. K nešťastiu došlo na koľajisku počas posunu rušňa za bližšie nezistených okolností. Nebohý muž mal v tom čase cez koľaje tlačiť bicykel na ktorom mal naložený železný šrot. Privolaná ohliadajúca lekárka ako prvotnú príčinu smrti uviedla drvivé poranenia postihujúce viaceré časti tela, pričom cudzie zavinenie nevedela vylúčiť a nariadila vykonať zdravotno-bezpečnostnú pitvu. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. Policajti Oddelenie železničnej polície PZ Čierna nad Tisou začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Podvádzať sa im nevyplatilo

Košickí policajti z prečinu podvodu obvinili dvoch mužov. Obvinený Tomáš (36) z okresu Košice-okolie, vo februári 2012 predal 22-ročnej Košičanke osobné motorové vozidlo zn. VW Polo aj napriek tomu, že na toto vozidlo bola vydaná exekútorská blokácia. Poškodenú uviedol do omylu a spôsobil jej škodu 400,- eur. Obvinený Martin (29) zo Spišskej Novej Vsi, prostredníctvom inzertného portálu ponúkal na predaj mobilný telefón, na ktorý začiatkom októbra 2012 zareagoval 16-ročný Košičan a následne na bankový účet obvinenému zaslal peniaze. Ten mu však telefón doposiaľ nedoručil a peniaze nevrátil, čím mu spôsobil škodu 670,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

Po hádke ju napadla sekerou

Z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinili policajti z okresu Košice-okolie 21-ročnú Anetu z Moldavy nad Bodvou. Obvinená koncom marca 2013 v popoludňajších hodinách na Bartalošovej ulici v Moldave nad Bodvou, po predchádzajúcej vzájomnej hádke, fyzicky napadla miestnu 37-ročnú ženu. Sekerou ju udrela do hlavy a nohy. Takto jej spôsobila zranenia s dobou liečenia v trvaní 7 dní. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Vynaliezavý zákazník v herni

Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany vypátrali a z prečinu krádeže obvinil 27-ročného Attilu z Veľkých Kapušian. Tento dňa 11. apríla 2013 v ranných hodinách využil moment prekvapenia a nepozornosť obsluhy jednej z herní vo Veľkých Kapušanoch a z barového pultu pri odovzdávaní služby, bez použitia násilia, zobral časť papierových peňazí. Miestnej spoločnosti spôsobil škodu vo výške 675,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Vlámali sa do domu aj auta

Michalovskí kriminalisti vypátrali a vyšetrovateľ PZ z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody obvinil 30-ročného Štefana z okresu Michalovce. Obvinený sa ráno 17. apríla 2013 vlámal do rodinného domu na Suvorovovej ulici v Michalovciach. Odtiaľ zo skrine v spálni odcudzil finančnú hotovosť, čím majiteľovi spôsobil celkovú škodu takmer 400,- eur.

Trebišovskí kriminalisti v spolupráci s policajtmi Obvodného oddelenia PZ Streda nad Bodrogom vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 18-ročného občana Maďarska. Tento sa v nočných hodinách koncom marca 2013 v obci Slovenské Nové Mesto (okr. Trebišov) na dvore doliečovacieho ústavu, vlámal do batožinového priestoru na tam zaparkovanom osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Octávia. Z auta následne ukradol rezák na dlažbu, dve karbobrúsky, zbíjačku s príslušenstvom, 15 litrov benzínu, dve vŕtačky s príslušenstvom, priamočiaru pílu, olejový zdvihák a dvojkilové kladivo. Poškodenému majiteľovi spôsobil škodu za cca 1.120,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606