magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prázdninový smajlík na cestách
@ Aktuálne -> Doprava      Jul 16 2013 - 08:38 GMT

V stredu 17. júla 2013 v čase od 09,00 hod do 10,00 hod.  dopravní policajti spolu s deťmi z detského tábora na Charkovskej ulici v Košiciach, budú odmeňovať veselým alebo smutným smajlíkom chodcov, ktorí budú prechádzať cez svetelne označený priechod pre chodcov pri Poliklinike Východ (Furča) v Košiciach. Spolu so smajlíkom chodci dostanú od detí letáčiky o tom, ako sa majú správať chodci v cestnej premávke s poučením, že porušením týchto pravidiel môžu byť sankcionovaní na mieste v blokovom konaní až do výšky 60,- eur a v správnom konaní až do 100,- eur. Prítomnosti „detských policajných hliadok“ chodcom ako nemotorovým účastníkom v cestnej premávke v prípade priestupku neprinesie finančné sankcie, ale iba výstražné upozornenie od detí o ich priestupku a o tom, že takéto policajné kontroly budú prebiehať aj v budúcnosti.

Cieľom dopravných preventívnych akcií je zaujímavou formou upozorniť deti a  širokú verejnosť na  čas prázdnin, ktorý je rizikovejším obdobím práve pre deti, pretože na cestách je v tomto období viac motorových a nemotorových účastníkov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606