magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 18.07.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 19 2013 - 08:36 GMT

Kapusta uviedla troch do bezvedomia

V Kechneci sa traja zamestnanci nadýchali nahromadených splodín kvasného procesu, polícia udalosť dokumentuje ako ublíženie na zdraví z nedbanlivosti

Včera (18.7.) o 06,40 hod. v jednom z bazénov v objekte prešovskej spoločnosti na prevádzke v priemyselnom parku Kechnec (okres Košice – okolie) došlo k nahromadeniu splodín kvasného procesu CO2 v hodnote 8 a CO v hodnote 15, ktorého sa tam traja pracujúci zamestnanci spoločnosti (33,48,56) pri výkone svojej práce (dusenie narezanej hlávkovej kapusty) po vstúpení do bazénu nadýchali a upadli do bezvedomia. Dvaja muži (48,56) boli po obnovení životných funkcií lekárom rýchlej zdravotnej pomoci prevezení vrtuľníkom do košickej fakultnej nemocnice, sú udržiavaní v umelom spánku a dýchajú pomocou ventilátora. Podľa predbežných lekárskych správ ide o ťažké poranenie z dôvodu intoxikácie splodín CO2, avšak v súčasnosti sa nedá určiť doba ich práceneschopnosti. Najmladší z mužov po obnovení životných funkcií lekárom rýchlej zdravotnej pomoci bol prevezený sanitkou do nemocnice, kde podľa vyjadrenia ošetrujúceho lekára je jeho stav stabilizovaný, bez ohrozenia života s dobou liečenia do 7 pracovných dní. Polícia miesto udalosti zadokumentovala, vykonala obhliadku miesta činu a vykonala prvotné úkony

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie už začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, nakoľko doposiaľ neznámy páchateľ pravdepodobne zanedbal dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania a to tým spôsobom, že nezabezpečil riadne odvetranie bazénov na dusenie narezanej hlávkovej kapusty. Okolnosti tejto udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 Z pozemku si postupne vynášal veci...

Bohdanovskí policajti z prečinu krádeže obvinili 52-ročného muža z obce Slanec, ktorý v období od januára do apríla 2013 prišiel viackrát na pozemok neobývaného rodinného domu na Parkovej ulici v obci Slanec (okr. Košice okolie), kde v zadnej časti domu odstránil zo steny dosku a odtiaľ postupne od januára do marca povynášal 8 m3 palivového dreva. Vo februári odcudzil z pozemku kovový žľab, ktorý následne odpredal v zberných surovinách. V marci, opäť po odstránení drevenej dosky vošiel do skladu, odkiaľ odcudzil ručnú motorovú pílu, dve sady gola kľúčov, predlžovacie káble a tieto veci následne odpredal. Majiteľovi spôsobil škodu na odcudzených veciach vo výške 840,-  € a škodu poškodením drevenej steny skladu vo výške  10,- €, Obvinenému mužovi za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie.

Štvorlístok  podozrivých policajti vypátrali a obvinili

Bidovskí policajti obvinili štyroch mladíkov z Keceroviec Pavla (18), Mareka (20), Romana (21) a Jána (32) z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva, ktorí sa v čase od 23. 6. do 2.7. tohto roku vlámali do garáže a komory neobývaného rodinného domu v obci Kecerovce (okr. Košice okolie). Obvinení vykopli drevené dvere vedúce do miestnosti na uskladnenie náradia, potom kliešťami preštikli kladku na plechových dverách garáže a následne z oboch miestností odcudzili medený elektrický kábel o dĺžke 50 m, elektrickú rúra na pečenie, 50 l sud na kapustu, ručnú kosu a rôzne ručné náradie. Majiteľke spôsobili celkovú škodu v celkovej výške 460,-€. Za tento skutok hrozí obvineným mužom až dvojročné väzenie.

Jeden z obvinených 20-ročný Marek čelí obvineniu z ďalšej krádeže, pretože pred týždňom sa vlámal do budovy Lesnej správy, ktorá sa nachádza v obci Kecerovce. Odtiaľ odcudzil pracovné náradie (10 lopát, 10 hrablí, 10 krompáčov, dve malé a dve veľké sekery. Krádežou a poškodením zariadení spôsobili spoločnosti celkovú škodu 920,-€. Aj v tomto prípade mu hrozí až dvojročné väzenie.

V michalovskej predajni „potiahla“ predavačke mobil

Michalovský policajný  vyšetrovateľ z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a prečinu krádeže obvinil 26-ročnú Žanetu z Michaloviec, ktorá ešte v októbri 2012 v jednej z michalovských predajní na Nám. Osloboditeľov využila nepozornosť predavačky a bez použitia násilia, počas toho ako ukazovala tovar, jej odcudzila mobilný telefón. Telefón mala predavačka položený v predajnom pulte za výkladným sklom, ktorý bol na dosah ruky obvinenej ženy. Toho istého dňa v Michalovciach z odcudzeného mobilného telefónu vykonala obvinená Michalovčanka obnovu kreditu v sume 50,-€ na svoje telefónne číslo. Poškodenej predavačke spôsobila celkovú škodu 250,-€. Mladej Michalovčanke teraz hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

Fyzicky napadol dvoch mužov

Včera (18.7.) popoludní pred predajňou  v obci Rad v okrese Trebišov 52-ročný muž zo Svinice fyzicky napadol 38-ročného muža, ktorého udrel päsťou do tváre. Muž po údere spadol na zem a tam ho útočník niekoľkokrát kopol do tela. Spôsobil mu drobné zranenie bez PN. Následne na autobusovej zastávke napadol ďalšieho 52-ročného muža, tomu z ruky vytrhol telefón a hodil ho o zem, pričom sa rozbil. Potom ho dvakrát udrel rukou do tváre.  Napadnutému mužovi i v tomto prípade spôsobil drobné zranenie bez PN. Obaja poškodení muži sú z okresu Trebišov. Útočníka policajti krátko na to zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.  Už čelí obvineniu z prečinu výtržníctva, za ktorý mu hrozí až trojročné väzenie.

 

 

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606