magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polcajné správy za 23.07.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 24 2013 - 05:26 GMT

Košickí policajti objasnili viacero krádeží

Košickí policajti vypátrali a z prečinu porušovania domovej slobody obvinili 31-ročného Reného z Košíc. Obvinený muž v júny tohto roka na ulici Nižné Chmelníky v Košiciach, preskočil oplotenie rodinného domu a z pod prístrešku ukradol detskú elektrickú štvorkolku. Majiteľke spôsobil škodu za takmer 100,- eur. Policajti vypátrali aj podozrivého, ktorý začiatkom júna 2013 pred hlavným vchodom do jedného z obchodných centier v Košiciach, ukradol 14-ročnej Košičanke mobilný telefón, čím jej spôsobil škodu za 150,- eur. Z prečinu krádeže obvinili iba 14-ročného chlapca z Košíc.

Osemstopäťdesiat eurovú škodu spôsobil poškodenému majiteľovi iba 22-ročný Košičan Tomáš. Tento začiatkom marca tohto roka z rodinného domu na Vrabčej ulici v Košiciach, ukradol notebook a peňaženku s hotovosťou 150,- eur. Poverený príslušník PZ muža obvinil z prečinu krádeže. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Nočný návštevník zožal úrodu

Z pondelka na utorok doposiaľ nezistený páchateľ v obci Dvorníky - Včeláre (okr. Košice-okolie), vytvoril otvor v pletive oplotenie rodinného domu. Týmto otvorom vnikol na pozemok, odkiaľ zo záhrady odcudzil 200 kg sadeníc zemiakov, 15 kg cibule, 15 kg petržlenu 20 kg mrkvy a 10 kg fazule. Majiteľovi spôsobil celkovú škodu vo výške 160,- eur. Policajti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a po páchateľovi pátrajú.

Vandal poškodil takmer 30 pomníkov

Doposiaľ neznámy páchateľ z pondelka na utorok na starom cintoríne nachádzajúcom sa pri futbalovom ihrisku v obci Turňa nad Bodvou (okr. Košice-okolie), nezisteným predmetom a spôsobom zničil a poškodil 29 ks pomníkov a náhrobných dosiek. Doposiaľ štyrom poškodeným spôsobil celkovú škodu vo výške 1.400,- eur. Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinov hanobenia miesta posledného odpočinku a poškodzovania cudzej veci. V prípade vypátrania a dokázania viny hrozí páchateľovi až dvojročné väzenie.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606