magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poilcajné správy za 29.07.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 31 2013 - 04:31 GMT

Opitý chodil po ulici s nabitou guľovnicou,

policajti ho zadržali a „posadili“ do cely. Včera (29. 07. 2013) o 21.45 hod. anonym na linku 158 oznámil, že v obci Rudná (okr. Rožňava) muž chodí so zbraňou po ulici. Rožňavskí policajti v tejto súvislosti pri dome na ulici v uvedenej obci zadržali 46-ročného miestneho muža, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Policajti zistili, že muž od presne nezistenej doby neoprávnene prechovával a prepravoval guľovnicu a dva kusy streliva, ktoré nemal v legálnej držbe a ktoré podliehajú evidenčnej a ohlasovacej povinnosti. Rožňavský vyšetrovateľ PZ v tomto prípade začal trestné stíhanie pre trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a muža umiestnil do cely policajného zaistenia. Zaistená zbraň a strelivo budú podrobené expertíznemu skúmaniu.

Chcel odísť s cudzím autom

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla obvinil 20-ročného Rastislava zo Smižian (doposiaľ 3-krát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť), ktorý včera (29.7.) okolo 14,45 hod. bez súhlasu majiteľa (55) vošiel do záhrady objektu na Tatranskej ulici v Smižanoch (okr. Spišská Nová Ves), kde otvoril dvere na jeho osobnom motorovom vozidle zn. Ford Mondeo, sadol si na sedadlo vodiča, z odkladacej skrinky vybral zväzok pravých kľúčov od auta a naštartoval. Potom sa pokúsil s vozidlom z objektu odísť. S vozidlom sa niekoľkokrát pohol dopredu a dozadu, pričom prednou časťou vozidla narazil do oplotenia objektu. Pri ďalšom pokuse s vozidlom odísť mu už zabránil majiteľ auta. Obvinený muž svojím konaním bez oprávnenia poškodeného muža používal cudzie motorové vozidlo v hodnote minimálne 3.300,-€, škoda na oplotení i vozidle doposiaľ vyčíslená nebola. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia, vprípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí až päťročné väzenie. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

Svojej „ex“sa vyhrážal zabitím, synovi vykrútil ruku

V nedeľu (28. 07. 2013) od obeda do 23,00 hod. sa pod vplyvom alkoholu 48-ročný muž z obce Spišské Vlachy v rodinnom dome v obci Slatvina (okr. Spišská Nová Ves) neustále vyhrážal svojej bývalej manželke (43) smrťou. Ženu chytil rukami za tvár, sotil ju a vyhrážal sa jej zabitím. Potom svojmu synovi (15) vykrútil ruku a hodil ho na posteľ. Týmto konaním u ženy i chlapca vzbudil dôvodnú obavu o ich život a zdravie, pričom k zraneniu nedošlo. V ďalšom konaní mu zabránili policajti OO PZ Krompachy. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia, v prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie.

Z pozemku odcudzil dve lopty,„telku“ i rádiobudík

Policajti Obvodného oddelenia PZ Košice KVP z prečinu porušovania domovej slobody obvinil 31-ročného Košičana, ktorý koncom júla tohto roku prekočil oplotenie pozemku v MČ Myslava v Košiciach a následne odcudzil futbalovú a basketbalovú loptu. Majiteľovi spôsobil škodu 50,-€. Obvinenému Košičanovi za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie.

Michalovskí kriminalisti vypátrali dvoch podozrivých mužov, ktorí sa vlámali koncom mája tohto roku do rodinného domu v obci Budkovce (okr. Michalovce), odkiaľ odcudzili televízor a rádiobudík. Poškodenému majiteľovi spôsobili celkovú škodu 475,-€. Poverený príslušník PZ Obvodného oddelenia Pavlovce nad Uhom v tejto súvislosti obvinil dvoch mužov z obce Drahňov vo veku 22 a 30 rokov z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže spáchaných formou spolupáchateľstva. Obvineným mužom za tieto skutky hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606