magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 31. a 30.07.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 01 2013 - 04:30 GMT

Z domu odcudzil rôzne šperky i notebook

Škody sa vyšplhali na 3.700 eur. Doposiaľ neznámy páchateľ sa v čase od 28.07.2013 do 31.07.2013 vlámal do rodinného domu na Štrbskej ulici v Košiciach. Páchateľ roztiahol ochrannú kovovú mrežu, následne vytlačil plastové okno, a tak sa dostal do domu. Z domu odcudzil notebook a rôzne šperky zo žltého kovu. Majiteľovi spôsobil krádežou vecí a poškodením zariadenia celkovú škodu vo výške 3.700,-€. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a porušovania domovej slobody, po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

Vyhrážali sa ženám

Policajti Obvodného oddelenia PZ Košice Ťahanovce z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili 36-ročného Košičana, ktorý začiatkom júna tohto roku v byte na Čínskej ulici v Košiciach počas rozhovoru priložil kuchynský nôž ku krku manželke (36). Nôž mierne pritlačil so slovami, aby bola ticho. Žene spôsobil drobné poranenie s dobou liečenia do 7 dní. Obvinený muž svojím konaním u ženy vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie.

Z toho istého trestného činu obvinili policajti OO PZ Košice KVP aj 36-ročného Košičana, ktorý sa v utorok (30.7.) večer s mačetou v ruke pred blokom na Podjavorinskej ulici v Košiciach vyhrážal zabitím 27-ročnej Košičanke a jej matke (47), čím u nich vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny za tento skutok obvineným mužom hrozí až trojročné väzenie.

Z garáže „potiahli“ bicykle

Policajti Obvodného oddelenia PZ Trhovište vypátrali a z prečinu porušovania domovej slobody obvinili 15-ročného miestneho tínedžera, ktorý koncom júla tohto roku spolu s 13-ročným dievčaťom vošli cez dieru v oplotení na dvor rodinného domu v obci Trhovište (okr. Michalovce) a z neuzamknutej pivnice bez použitia násilia spoločne odcudzili dva bicykle. Majiteľovi spôsobili škodu 210,-€. Obvinenému ako mladistvému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, maloleté dievča pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedné.

30.07.

Vodič viezol v cisterne chemikálie, havaroval a poškodil stĺp vysokého napätia, u čelí obvineniu

Dopravní policajti OR PZ Košice- okolie z prečinu poškodzovania a ohrozovania  prevádzky všeobecne prospešného zariadenia obvinil 58-ročného občana Ukrajiny, ktorý včera (30.7.) o 09,35 hod. ako vodič nákladného motorového vozidla zn. IVECO Ford s prívesom cisterna /MPZ Ukrajina/ premával po štátnej ceste I/50 v smere od obce Včeláre na obec Turňa nad Bodvou, pričom pri prejazde pravotočivej zákruty v katastri obce Turňa nad Bodvou (okr. Košice okolie) s nákladným vozidlom dostal na mokrej ceste šmyk, zišiel z cesty do priekopy a narazil do kovového stĺpu vedenia vysokého napätia. Následne sa s vozidlom a cisternou prevrátil na ľavý bok, pričom došlo k poškodeniu stĺpu vysokého napätia, ktorý sa prevrátil na zem a tým došlo k prerušeniu dodávky elektrickej energie v priľahlých obciach. Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu cisterny, z ktorej začala unikať prevážaná chemická látka. Látku odčerpávali hasiči HaZZ z Moldavy nad Bodvou a Košíc. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča. Na vozidle vznikla škoda cca. 20.000,-€ a poškodením stĺpu elektrického vedenia predbežne cca. 80.000,- €.

Na miesto sa dostavil pracovník Slovenskej inšpekcie  životného prostredia Košice, ktorý sa na mieste nevedel vyjadriť ku škode ani rozsahu znečistenia. Počas dokumentácie nehody bola cesta  obmedzená v jednom jazdnom pruhu a riadená policajtmi. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na šesť mesiacov. Danú vec polícia realizuje v tzv. super rýchlom konaní.

Chráňte si svoj majetok a nedajte šancu zlodejom !

Počas včerajšieho dňa košickí policajti zaznamenali viacero prípadov krádeží vecí z áut, preto polícia vyzýva ľudí, aby si v aute nenechávali cenné veci. Z pondelka na utorok sa neznámy páchateľ na ulici Nemcovej v Košiciach vlámal do vozidla zn. Peugeot Boxer, odkiaľ ukradol kosačku, ošatenie, obuv, bižutériu a šperky zo žltého kovu. Poškodenému mužovi spôsobil škodu vo výške 3.100,- €.

V tom istom čase sa neznámy páchateľ vlámal do vozidla zn. IVECO na ulici Napájadla v Košiciach, odkiaľ odcudzil autorádio, palivovú kartu a z nádrže 80 litrov nafty. Z vedľa zaparkovaného auta tej istej značky odcudzil z nádrže 100 litrov nafty. Košickej spoločnosti spôsobil škodu 500,-€.

Na ulici Dávida Feju sa včera dopoludnia doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do vozidla zn. Dacia, odkiaľ ukradol tašku na notebook s rôznymi firemnými písomnosťami. Poškodenému mužovi zo Sečoviec spôsobil škodu 240,-€.

Včera popoludní sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do vozidla zn. Mazda na Čermeľskej ulici v Košiciach, odkiaľ ukradol notebook, firemne pečiatky a programátor. Žilinskej spoločnosti vznikla škoda vo výške 1.600,- €.

V tom istom čase sa vlámal aj do vozidla zn. Opel Astra na Užhorodskej ulici v Košiciach, odkiaľ ukradol športovú tašku, v ktorej boli dva mobilné telefóny a osobné doklady. Majiteľovi spôsobil krádežou vecí škodu 600,-€.

Vo všetkých prípadoch polícia začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po odcudzených veciach pátra.

Ako predchádzať krádežiam vecí z áut?

Vo vozidle si nikdy nenechávajte na sedadlách a odkladacích plochách žiadne dôležité a cenné  veci, napr., kabelky, kufríky a inú batožinu, elektroniku (mobilný telefón, notebook, fotoaparát, videokamera), doklady od vozidla a iné osobné doklady, peňaženky a voľne položené peniaze, zbraň, oblečenie, prípadne aj predný panel autorádia. Aj zdanlivo bezcenná vec môže zlodeja prilákať.

Zlodejovi stačí na krádež  vašich vecí len niekoľko sekúnd, počas ktorých sa vzdialite od vozidla.

Mnohí ľudia si z auta robia výkladnú skriňu a potom sa čudujú, keď im niekto rozbije okno a čo vidí, to zoberie – zapamätajte si, že príležitosť robí zlodeja a sú páchatelia, ktorí takéto príležitosti priam vyhľadávajú.

Pred odchodom od vozidla skontrolujte zatvorenie všetkých okien, vrátane strešného okna, batožinového priestoru a všetkých dverí.

Pokiaľ si musíte vo vozidle nechať nejaké veci, napr. pri zastávke na dlhšej ceste, parkujte zásadne na stráženom parkovisku.

• vždy zamykajte svoje auto, zatvorte úplne všetky okná, nezabúdajte na kufor či strešné okno

• nenechávajte nikdy v aute náhradné kľúče, doklady od auta

• nenechávajte veci v aute, nakoľko auto nie je výklad ani trezor a príležitosť v mnohých prípadoch robí zlodeja

• ponechaním cenných vecí na viditeľnom mieste vo vozidle zvyšujete riziko odcudzenia vozidla alebo vecí z neho

• ak chcete nechať veci v kufri svojho zaparkovaného auta, dajte si ich tam na inom mieste ako parkujete – zlodej Vás môže na parkovisku pozorovať

• vyberajte odnímateľný panel autorádia a zoberte si ho zo sebou, predídete tam škodám na vozidle – páchateľ je často krát bezohľadný a za účelom odcudzenia autorádia spôsobí často väčšiu škodu na vozidle, ako odcudzením autorádia

Čo robiť, keď vaše auto niekto násilne otvoril :

Ak predsa nájdete vaše vozidlo násilné otvorené, nikdy si do auta nesadajte a nezisťujte, čo vám zmizlo! Zapamätajte si, že ak budete pred príchodom  polície   zisťovať,   čo   vám  zmizlo  alebo si do auta sadnete a odídete s ním na iné miesto, zničíte stopy, ktoré páchateľ zanechal na mieste činu a vy sa môžete s najväčšou pravdepodobnosťou so svojimi zmiznutými vecami rozlúčiť! 

Ihneď zavolajte políciu na číslo 158 !

V tom istom byte „potiahol“ šperky a peniaze dvakrát, už čelí obvineniu

Košickí kriminalisti objasnili krádež z decembra minulého roka. V tejto súvislosti poverený príslušník OO PZ Košice Ťahanovce vzniesol obvinenie pre prečin krádeže 25-ročnému mužovi zo Slanca, ktorý v decembri 2012 ukradol z bytu obytného bloku na Juhoslovanskej ulici v Košiciach šperky zo žltého kovu a finančnú hotovosť vo výške 1.500,- €. Obvinený muž taktiež v dobe od 10.6.2013 do 12.6.2013 ukradol z toho istého bytu ďalšie šperky zo žltého kovu. Majiteľom spôsobil celkovú škodu 2.600,-€. Obvinenému hrozí až dvojročné väzenie.

 

 „Vreckárka“ mala včera smolu, policajti ju už z krádeže obvinili

Poverený príslušník OO PZ Košice Staré mesto z prečinu krádeže obvinil 32-ročnú Vieru z Košíc, ktorá včera (30.7.) popoludní v jednej z predajní na Mlynskej ulici v Košiciach využila nepozornosť 34-ročnej Košičanky a z tašky jej ukradla peňaženku s osobnými dokladmi, klubovými kartami a finančnou hotovosťou 2,50 €. Poškodenej žene spôsobila celkovo škodu vo výške 100,- €. Obvinenej žene hrozí až dvojročné  väzenie.           

Z troch nákladiakov odcudzil 200 litrov nafty, hrozia mu až dva roky „za mrežami“

Sobraneckí policajti z prečinu krádeže obvinil 57-ročného Jána z Michaloviec, ktorý v noci z 24. júla na 25.júla tohto roku z neuzamknutých nádrží troch nákladných áut zn. Tatra odcudzil 200 litrov nafty. Autá boli zaparkované na miestnom ihrisku pri poľnohospodárskom dvore v obci Sejkov (okr. Sobrance). Majiteľovi spôsobil celkovú škodu 300,-€. Obvinenému mužovi teraz hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606