magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07.08. 2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 08 2013 - 11:09 GMT

Vlámal sa do „cestovky“ a druhý do skladu firmy

Z utorka na stredu v presne nezistenom čase sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do miestnosti jednej z cestovných kancelárií v Košiciach, odkiaľ z príručnej pokladničky ukradol finančnú hotovosť 14.000,-€. Majiteľke vznikla celková škoda 14.200,-€.

Doposiaľ neznámy páchateľ po vystrihnutí časti pletiva oplotenia vnikol do areálu spoločnosti na Južnej triede v Košiciach od 2.8. do 7.8.2013. Následne sa vlámal do skladu, odkiaľ ukradol dve súpravy striekacieho zariadenia s príslušenstvom. Košickej firme spôsobil celkovú škodu viac ako 16.400,-€.  V oboch prípadoch poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre trestný čin krádeže. Polícia po páchateľovi pátra.

Tínedžerka udrela fľašou po hlave muža

Policajti Obvodného oddelenia PZ Čaňa z prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva obvinil 16-ročnú dievčinu z Čane, ktorá začiatkom júna tohto roku v areáli futbalového ihriska v uvedenej obci fyzicky napadla 36-ročného miestneho muža. Tohto udrela sklenenou fľašou do hlavy, pričom mu spôsobila zranenia sdobou liečenia dva týždne. Za tieto skutky hrozí páchateľovi až trojročné väzenie, u mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Trebišovčan ukradol bicykel, prichytil ho majiteľ

Trebišovskí policajti včera zadržali 35-ročného Trebišovčana, ktorý včera (7.8.) popoludní pred reštauráciou na Šrobárovej ulici v Trebišove odcudzil neuzamknutý bicykel, pričom muža prichytil poškodený majiteľ bicykla. Policajti zároveň zistili, že podozrivý muž bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý a teraz už čelí obvineniu z trestného činu krádeže, za ktorý mu hrozí až dvojročné väzenie. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Majiteľovi spôsobil škodu cca 60,-€.

Policajti na Spiši objasnili sériu vlámačiek, ktoré majú na rováši dvaja 15-roční tínedžeri

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže obvinili dvoch 15-ročných tínedžerov a to Martina zo Spišskej Novej Vsi a Štefana z Levoče, ktorí od 8. júla do 7. augusta „úradovali“ v Spišskej Novej Vsi. Obvinení chlapci sa v ôsmich prípadoch  vlámali do rôznych objektov v uvedenom meste. V jednom prípade sa vlámali do kaderníctva, kde odcudzili jedno kapučíno za euro, pričom majiteľovi spôsobili celkovú škodu 52,-€. Do jedného z pohostinstiev sa vlámali dvakrát, odkiaľ odcudzili finančnú hotovosť a cigarety. Majiteľovi spôsobili celkovú škodu viac ako 900,-€. Z ďalšieho pohostinstva neukradli nič, nakoľko ich vyrušilo okoloidúce auto, poškodením zariadenia  vznikla škoda 45,-€. V ďalšom pohostinstve odcudzili rôzne cukrovinky a nápoje, pričom majiteľovi spôsobili celkovú škodu viac ako 45,-€. V objekte penziónu z bufetu odcudzili cigarety, rôzne sladkosti a finančnú hotovosť. Poškodenému majiteľovi spôsobili celkovú škodu viac ako 230,-€. V jednom prípade obaja vošli do objektu jednej z autoškôl, odkiaľ odcudzili dve vysielačky a majiteľovi spôsobili škodu 300,-€.  V objekte letného kúpaliska sa vlámali do bufetu, odkiaľ odcudzili rôzne cukrovinky, dve fľaše vína, notebook a ruksak, čím spôsobili celkovú škodu viac ako 770,-€. Taktiež sa vlámali do záhradnej chatky v časti Ferčekovce, odkiaľ odcudzili kávu, pričom majiteľke spôsobili škodu takmer 35,-€. Krádežou vecí a poškodením zariadení spôsobili majiteľom celkovo škodu viac ako 2.370,-€

Pri poslednej krádeži mali smolu, pretože ich včera ráno o 05,15 hodine prichytili policajti priamo v objekte pohostinstva na Tepličskej ceste. Obaja už v ôsmich prípadoch čelia obvineniu z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva, za ktorý im ako mladistvým hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok, stíhaní sú na slobode.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606