magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 08.08. 2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 09 2013 - 06:40 GMT

Požiar v Betliari polícia vyšetruje ako všeobecné ohrozenie

V súvislosti s požiarom v lokalite zv. Stadielko v katastri obce Betliar v Rožňavskom okrese vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Rožňave začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Tohto skutku sa dopustil doposiaľ nezistený páchateľ tým, že v utorok (6.8.2013) okolo 12.30 hod. v uvedenej lokalite spôsobil, čo aj z nedbanlivosti, rozsiahly požiar v lesných porastoch, pričom vplyvom pretrvávajúceho suchého počasia došlo k rýchlemu šíreniu požiaru v lesných porastoch. Požiarom došlo k úplnému zhoreniu a k zničeniu lesných porastov na výmere najmenej 27,63 ha, pričom na lesných porastoch bola spôsobená škoda vo výške najmenej 76.500,- €. Požiar sa podarilo lokalizovať včera (8.8.2013) o 10.00 hod. Pri požiari k zraneniu osôb nedošlo.

Polícia vypátrala dvoch tínedžerov

ktorí poškodili takmer 30 pomníkov v Turni nad Bodvou. Policajti Obvodného oddelenia PZ Turňa nad Bodvou vypátrali a z prečinu hanobenia miesta posledného odpočinku v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva obvinili dvoch miestnych mladíkov vo veku 15 a 16 rokov, ktorí dňa 22. 07. 2013 okolo 17.00 hod. na mieste posledného odpočinku, na starom cintoríne nachádzajúcom sa pri futbalovom ihrisku v katastri obce Turňa nad Bodvou (okr. Košice okolie), zničili a poškodili 29 pomníkov a náhrobných dosiek. Poškodením pomníkov a náhrobných dosiek celkovo spôsobili škodu vo výške 8.450,- €. Za Tieto skutky hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na tri roky, pričom mladistvým sa trestná sadzba znižuje na polovicu. Obaja sú stíhaní na slobode.

Obvineniu čelia tri Michalovčanky

Michalovskí policajti z prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dve ženy z Michaloviec vo veku 21 a 39 rokov, ktoré začiatkom mája tohto roku vošli cez neuzamknutú bránku na dvor riadne oploteného rodinného domu Užhorodskej ulici v Michalovciach. Potom prešli do jeho zadnej časti, kde si nachystali rôzne kovové veci, ktoré chceli odcudziť. Avšak nestihli nič odcudziť, pretože ich vyrušil majiteľ domu a z miesta ušli. Za tento skutok obvineným ženám hrozí až dvojročné väzenie

Obvinená 21-ročná žena si na pomoc zavolala 26-ročnú Michalovčanku a večer sa na ten istý dvor vrátila. Prešla do zadnej časti dvora, kde si vozíka naložila 30 kovových rúrok a kovový bubon z automatickej práčky, 26-ročná žena zatiaľ dávala pozor pred domom. Pri krádeži 21-ročnú Michalovčanku vyrušil majiteľ, no ušla preč aj s odcudzenými vecami. Odcudzené veci potom na druhý deň predali v zberných surovinách za 10 eur a peniaze si rozdelili. Majiteľovi krádežou vznikla škoda viac ako 50 eur. Aj v tomto prípade obe čelia obvineniu za prečin porušovania domovej slobody, za ktorý obom obvineným ženám hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606