magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hrnčiarsku premenovali na Šikovnú uličku
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 15 2013 - 04:27 GMT

V piatok, 16. augusta, sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Šikovná ulička. Návštevníkom Uličky remesiel sa predstavia autori moderných handmade produktov aj tradičné remeslá.

Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry. Počas programu, ktorý bude od 14:00 do 19:00, odprezentuje svoje umenie takmer 30 moderných handmade výrobcov a tradičných remeselníkov. Nebudú chýbať výrobcovia fujár, prútených košíkov, kraslíc či krásnej bižutérie. Pre deti je pripravené maľovanie na tvár, tvorivé dielne, rôzne súťaže. Súčasťou podujatia je opäť výmena kníh v čarovnej knižnici a predstavia sa aj psíky z útulku UVP. O dobrú zábavu sa postará príjemná hudba a hráči amerického futbalu.

Podujatie Šikovná ulička je súčasťou projektu neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry, ktorý podporilo  Ministerstvo kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK Košice 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Viac informácií:
www.hrnciarska.sk

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606