magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 18.08.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 19 2013 - 05:45 GMT

Tínedžeri okradli dôchodkyňu

Košickí policajti vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch mladistvých Košičanov zo sídliska L-IX, ktorí dňa 17. júla 2013 o 13.00 hod. hodine na ulici Tr. SNP v Košiciach, vytrhli z ruky 67-ročnej dôchodkyni z Košíc, peňaženku s finančnou hotovosťou a rôznymi dokladmi. Spôsobili jej škodu v celkovej výške 40,- eur. V prípade dokázania viny im hrozí polovica z trestnej sadzby trestu odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Dobíjal sa do domu rodičov

Až dvojročné väzenie hrozí v prípade dokázania viny 45-ročnému Košičanovi, ktorý v sobotu okolo 11,30 hod. a následne o hodinu nato čo bol vykázaní z miesta na Širokej ulici v Košiciach policajtmi PZ preliezol oplotenie pozemku a pokúšal sa kopaním do dverí a nadávkami dostať do rodinného domu svojich rodičov aj napriek tomu, že od polovice júna 2013 tam má zrušený trvalý pobyt a zakázaný vstup do rodinného domu a pozemku prináležiaceho k nemu. Muža policajti zaistili, umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili z prečinu porušovania domovej slobody.

Susede sa vyhrážal zabitím

Policajti Obvodného oddelenia PZ Kysak z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili 43-ročného muža z Družstevnej pri Hornáde. Obvinený sa pod vplyvom alkoholických nápojov v piatok (16.08.2013) krátko pred 18,00 hodinou pred bránou rodinného domu v obci Družstevná pri Hornáde (okr. Košice-okolie), vyhrážal zabitím svojej susede, čím u menovanej vzbudil dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky uskutoční. Policajti muža umiestnili v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Z toho istého prečinu obvinili policajti aj 46-ročného Františka a 50-ročného Vojtecha z Košíc. Obvinený František vo večerných hodinách v dňoch 13. a 16. augusta 2013 v byte na ulici ČSA v Košiciach, fyzicky napádal svoju 43-ročnú družku. Spôsobil jej rôzne zranenia s dobou liečenia do 6 dní. Obvinený Vojtech sa vo večerných hodinách dňa 16. augusta 2013 v byte na Krosnianskej ulici v Košiciach, s nožom v ruke vyhrážal zabitím svojej bývalej manželke (53) a dcére (24), čím u nich vzbudil dôvodnú obavu. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Ukradnutú kukuricu si môže „vychutnávať až dva roky“

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trhovište z prečinu krádeže obvinil 32-ročnú Tatianu z okresu Michalovce, ktorá dňa 06. augusta 2013 okolo 16,00 hodiny spoločne s maloletým chlapcom z parcely na poli s kukuricou nad cintorínom v obci Trhovište (okres Michalovce), ktorá patrí do poľnohospodárskeho pôdneho fondu,  nalámali 49 ks strukov kukurice v mliečnej zrelosti, ktoré naukladali do prineseného vreca. Na ceste domov ich prichytili hliadkujúci policajti. Poškodenému spôsobili škodu za takmer 15,- eur. Voči  maloletému je trestné stíhanie neprípustné pre nedostatok veku v zmysle Trestného zákona. Obvinenej žene v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie.

Zmizlo“ takmer 500 kotercov

Doposiaľ neznámy páchateľ od novembra 2012 do začiatku apríla 2013 z objektu na hospodárskom dvore v katastrálnom území obce Beša, doposiaľ presne nezisteným spôsobom odcudzil technológiu na chov králikov a  to 493 ks kotercov na chov králikov, ktoré odniesol na doposiaľ nezistené miesto. Poškodenému majiteľovi spôsobil škodu vo výške 12.000,- eur. Policajti Obvodného oddelenia PZ Veľké Kapušany začali trestné stíhanie pre prečin krádeže /tr. sadzba na 6 mesiacov až 3 roky/ a po neznámom páchateľovi a odcudzených veciach pátrajú.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606