magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 04.09.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 05 2013 - 08:54 GMT

V chate bola nájdená 56-ročná žena bez známok života

V presne nezistenej dobe od nedele 1.9. do 3.9. 2013 došlo za doposiaľ nezistených okolností k úmrtiu 56-ročnej ženy z Košíc, ktorú našiel na zemi v chate v obci Čaňa (okr. Košice okolie) v utorok (3.9.) popoludní jej syn (26) bez známok života. Podľa vyjadrení lekárov súdneho lekárstva, ktorí pri pitve zistili početné poranenia na hlave, trupe a končatinách, išlo o násilnú smrť s pravdepodobným zásahom druhej osoby. Kriminalistický technik na mieste činu zaistil daktyloskopické a biologické stopy, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach okolie začal trestné stíhanie pre zločin zabitia. Okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Telo muža bez známok života našli v lese na sídlisku Ťahanovce

Včera (4.9.) popoludní bola v trávnatom poraste nad Viedenskou ulicou v Košiciach nájdená mŕtvola muža doposiaľ nezistenej totožnosti. Telo bolo nájdené v štádiu rozkladu. Polícia zisťuje totožnosť muža. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu. Poverený príslušník PZ v danej veci začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Dôchodca čelí obvineniu zo šírenia poplašnej správy

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Markušovciach z prečinu šírenia poplašnej správy obvinil 62-ročného muža z Hrabušíc, ktorý v polovici augusta tohto roku došiel na osobnom motorovom vozidle zn. Renault Kangoo k objektu v obci Odorín (okr. Spišská Nová Ves), kde sídli pošta. Potom vystúpil z vozidla a do poštovej schránky, umiestnenej na stene pred vchodom, vhodil listovú zásielku obsahujúcu neznámy biely prášok. Následne zamestnankyňa pošty pri triedení poštových zásielok zistila, že z jednej z obálok sa sype podozrivý biely prášok. Listovú zásielku s nezistenou látkou zaistili hasiči HaZZ Spišská Nová Ves a previezli na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach, kde vyšetrením zistili, že nejde o látku Bacillus antrhracis, teda nejde o nebezpečnú a život ohrozujúcu látku. Obvinenému mužovi, ktorý svojím konaním vážne znepokojil pracovníkov pošty, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Obvinený muž je stíhaný na slobode.

Maskovaný muž lúpežne prepadol krupiérku

Včera (4.9.2013) okolo 01.46 hod. doposiaľ neznámy páchateľ prišiel k vchodovým dverám herne na Lipovej ulici v Spišskej Novej Vsi a opakovane zvonil na otvorenie dverí. Pracovníčka herne (50) mu dvere otvorila, ale keď uvidela páchateľovi na tvári šatku, snažila sa dvere zavrieť, pričom ju páchateľ stihol chytiť za tričko a vtlačiť do herne. Potom pod hrozbou zabitia, s nožom v ruke, žiadal od zamestnankyne kľúče od trezora. Spočiatku mu žena odmietla kľúč vydať, ale pre stupňujúcu agresivitu páchateľa, mu v obave o svoj život kľúč vydala. Páchateľ potom pracovníčku herne zamkol na toalete a kľúčom otvoril bezpečnostnú skrinku, z ktorej odcudzil finančnú hotovosť najmenej 2.500,-€. Taktiež odcudzil pri bare položený mobilný telefón a z herne ušiel. Krádežou telefónu spôsobil pracovníčke herne škodu cca 20,-€. K zraneniu poškodenej ženy nedošlo. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra.

V okrese Košice okolie zhorela poľovnícka chata,

V čase od 25.8.2013 do 4.9.2013 v lokalite zv. Akol v katastri obce Vyšný Medzev, okr. Košice okolie došlo k požiaru poľovníckej chaty, pričom požiarom došlo k zničeniu celej chaty ako aj jej zariadenia. Poľovníckemu združeniu zhorením chaty a jej zariadenia vznikla celková škoda   vo výške  50 000.- €. Chata bola nájdená zhorená včera (4.9.2013) o 08.00 hod. a požiar hasičmi hasený nebol. Podľa vyjadrenia privolaných expertov Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bola manipulácia s otvoreným ohňom, pričom experti cudzie zavinenie, prípadne úmyselné založenie požiaru chaty, nevylúčili. Pri ohliadke miesta požiaroviska kriminalistický technik zaistil chemické stopy, ktoré budú predmetom expertízneho skúmania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach okolie v tomto prípade začal trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci. 

Páchateľov prichytili mestskí policajti z Medzeva

Policajti OO PZ v Jasove obvinili z prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch 23-ročných  Medzevčanov, ktorí sa včera (4.9.) v nočných hodinách vlámali do chaty v časti zv. Šugovská dolina v Medzeve (okr. Košice okolie).  V chate porozhadzovali  časť zariadenia ako aj potraviny, ktoré si pripravili do tašky, pričom pri spustení signalizačného zariadenia ich na mieste prichytili mestskí policajti z Medzeva. Jeden z obvinených dobrovoľne vydal policajtom šesť rôznych konzerv, ktoré z chaty odcudzil. Majiteľovi chaty spôsobili škodu na zariadení 30,-€.  Obvinení mladíci boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Obom obvineným mladíkom za tieto skutky hrozí až dvojročné väzenie.

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606