magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Do 15-ročnej histórie Fakulty umení TU cez umenie
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 25 2013 - 04:51 GMT

Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach oslavuje. Od  24. septembra do 15. novembra 2013 v areáli Kasární/ Kulturparku bude nainštalovaná kolektívna výstava prác študentov a absolventov Fakulty umení TU v Košiciach – FUTU-RES. Výstava pri príležitosti 15. výročia založenia fakulty ponúkne komplexný pohľad na doterajšiu činnosť a tvorivé výstupy  jednotlivých katedier, ako aj ich smerovanie do budúcnosti.                                                                               

Za 15 rokov svojej existencie Fakulta umení TU v Košiciach potvrdila svoj pozitívny vplyv na formovanie umeleckej scény a širšie kultúrne zázemie Košíc a regiónu, a to nielen v nadväznosti na celoslovenský, ale aj medzinárodný kontext. Vizibilita kultúry a umenia je dôležitá pre život každého mesta a z tohto pohľadu je dnes táto fakulta dôležitou súčasťou východoslovenskej metropoly, ako aj partnerom víťazného projektu Európske hlavné mesto kultúry 2013, kde aktívne participuje na spoločných projektoch.

Kolektívna výstava FUTU-RES odprezentuje širokú škálu súčasného umeleckého prejavu v podaní absolventov a študentov Fakulty umení TU v Košiciach, ktorých tvorba rezonuje na rôznych umeleckých fórach v domácom, aj zahraničnom prostredí a  je dôležitou v kontexte súčasnej umelecko-technickej praxe. Výstava špeciálne predstaví jednotlivé ateliéry z katedier architektúry, dizajnu, výtvarného umenia a intermédií, ako aj Katedru teórie a dejín umenia. Výstupy úspešného 15. ročného pôsobenia  činnosti Fakulty umení TU v Košiciach pretavené do inovatívnych, a najmä progresívnych priesečníkov umeleckých a technických disciplín, budú širokej verejnosti sprístupnené v areáli Kasárni Kulturparku (objekt Bravo), každý pracovný deň od 24. septembra do 15.novembra 2013, v čase od 10:00 do 18:00 hod.

Vernisáž k výstave FUTU-RES sa bude konať  2. októbra 2013 o 16:00 hod.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606