magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Týraným ženám pomôže mesto
@ Aktuálne -> Verejná správa      Oct 02 2013 - 06:00 GMT

Situácia týraných žien zo Strediska krízovej intervencie na Adlerovej ulici v Košiciach má riešenie. Po tom, čo krajské zastupiteľstvo rozhodlo o ukončení správy tohto zariadenia, mesto našlo v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a Ministerstvom práce a sociálnych vecí a rodiny SR spôsob, ako od 1. januára 2014 môže prebrať túto pobytovú sociálnu službu pod svoju správu bez toho, aby ohrozilo fungovanie svojich zariadení sociálnych služieb.
 
 Preto, aby nemuselo dôjsť k zrušeniu zariadenia núdzového bývania, požiadal nás Košický samosprávny kraj o prevzatie tejto služby pod našu správu z dôvodu, že mesto mohlo byť prijímateľom dotácie na túto formu sociálnej pomoci. V priebehu prípravy novely zákona o sociálnych službách sa situácia zmenila a mesto nemohlo byť prijímateľom pomoci, preto výhoda prevzatia krízového centra pod našu správu zanikla. Včera na zasadnutí vlády SR však bol návrh novely zákona o sociálnych službách schválený tak, že novela neohrozí možnosť získať príspevok MPSVaR a mesto môže pokračovať v prípravách na prevzatie tejto pobytovej sociálnej služby.

 
  Pokiaľ vládou schválená novela zákona o sociálnych službách zostane v tomto znení aj po schvaľovaní v parlamente a mesto bude jediným možným prijímateľom príspevku MPSVaR  na zariadenie núdzového bývania, od 1.1.2014 prevezmeme krízové stredisko do svojej správy.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606