magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

OBCHÁDZKY a dopravné obmedzenia počas MMM
@ Aktuálne -> Doprava      Oct 04 2013 - 07:13 GMT

Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach budú dohliadať na nerušený priebeh 90. ročníka MMM konaného dňa 6. 10. 2012 v Košiciach

5.10. 2013 sobota Zapálenie maratónskeho ohňa

  • ul. Hlavná presun na  Námestie Maratónu mieru od 18.30 hod. Na námestí Maratónu mieru slávnostne zapálenie ohňa

OBCHÁDZKY a dopravné obmedzenia počas MMM dňa 6.10.2013 nedeľa :

Trasa MMM:

Štart a cieľ pred hotelom Hilton - Hlavná - Komenského - Kostolianska - Areál Anička - Tenisové kurty - Kostolianska - Vodárenska - Hlinkova - Národná Trieda - Štefánikova – Protifašistických bojovníkov - Jantárová - Južná trieda - obrátka pri hoteli Centrum - Južná trieda - Holubyho - Rastislavova - Moyzesova - Čsl.armády - Festivalovo nám.- Wat-sonova - Komenského – Hlavná.

Polmaratónci do cieľa a maratónci po obrátke pred cieľom, ešte raz ten istý okruh. Vozičkári a korčuliari štartujú na rovnakom mieste, len na jedno kolo, s cieľom na Nám. MMM pri Strednej priemyselnej škole strojníckej. 

UPOZORNENIE:

1/ Od skorého rána musia vodiči mimoriadnu pozornosť venovať priestoru pred plavárňou na ulici Protifašistických bojovníkov. Na plavárni sú  šatne pre vyše dvetisíc bežcov, preto je tu podstatne zvýšený pohyb chodcov.

2/ Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne od 7:30 hod. na Nám. Osloboditeľov, kde je rozcvičovací priestor pre bežcov. Od 8:30 hod. musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM a napojení komunikácie na túto trasu. Obmedzenia v cestnej doprave končia v čase 14:30 – 15:00  hod.

OBCHÁDZKY A PRESMEROVANIA

SMER  Prešov - Centrum a opačne

  • z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do Tesca a mestskej časti Džungla

  • vozidlá prichádzajúce  po Palackého ulici do centra budú odklonené smerom k železničnej stanici.

  • bočnými ulicami sa autom dostanete až na Študentskú ulicu a následne po Hlinkovej smer Tesco, Prešov

Smer Južná trieda od Barce

  • z Južnej triedy je umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou Palackého Jazdite opatrne! Na tomto úseku od Palackého ulici po východnej strane je obojsmerná premávka. V protismere budú premávať autobusy hromadnej dopravy.

Smer od Železníkov na Rastislavovu

  • z Gemerskej ulice Vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh. Oproti Vám, od Holubyho ulice, pobežia maratónci

Smer po Moldavskej do centra

- vozidlá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho.

Smer z Terasy ku amfiteátru (Festivalové námestie)

  • autom prejdete Festivalové nám a do centra na ul. Kuzmányho

  • po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova - Moldavská - Žižkova.

Smer sídlisko Podhradová, Margecany, Spišská Nová Ves,

  • z Terasy (Trieda  SNP)  pred vjazdom na Festivalové nám. je umožnený prejazd na ulicu Watsonovú do protismeru. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi. Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu. Odbočením na ulicu F. Urbánka sa vozidlom dostanete z mesta od-do Čermeľa, na Podhradovú a na smer Margecany, Spišská Nová Ves.

Smer Kysak

      -     premávka bude presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do Ťahanoviec na

Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak a do ZOO

Kavečany odbočením na účelovú cestnú  komunikácii podľa dočasnej dopravnej značky.

Priestor štartu na Hlavnej ulici pri hotely Hilton - smer od plavárne na Štúrovu ulicu medzi Auparkom a Hiltonom uzatvorený od 07.30 hod. Ostatné dočasne cestné uzávierky budú trvať od 08,30 do cca 15,15 hod.  

Nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky počas tejto športového podujatia budú dohliadať príslušníci Policajného zboru a organizátor podujatia. Dodržujte pokyny a usmernenia policajtov a usporiadateľskej služby.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606