magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.10.2013
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 18 2013 - 04:34 GMT

Dvaja majú „na rováši“ ďalšiu krádež

Dvaja podozriví muži z Trebišovského okresu vo veku 30 a 33 rokov majú na rováši ďalšiu krádež (viď včerajšia tlačová správa „Policajti objasnili dve krádeže v Michalovskom okrese, zadržali dvoch podozrivých“).Policajti Obvodného oddelenia PZ Trhovište ich obvinili z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody spáchaných formou spolupáchateľstva, pretože v stredu minulý týždeň sa vlámali do rodinného domu v obci Horovce (ork. Michalovce), odkiaľ odcudzili peňaženku s finančnou hotovosťou 2.000 českých korún. Krádežou a poškodením dverí spôsobili majiteľovi celkovú škodu 130,-€. Obvineným mužom, aj v tomto prípade, hrozí až dvojročné väzenie.

Policajti kontrolovali mladíka a našli uňho „marišku“

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Dargovských hrdinov z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 19-ročného Tomáša z Košíc, ktorý začiatkom septembra na Exnárovej ulici v Košiciach v kovovej dóze prechovával sušené konope s hmotnosťou 690 mg. Mladík odovzdal omamné látky policajtom počas kontroly. Za tento skutok mu hrozí až trojročné väzenie.

Dievčaťu vytrhol z ruky mobil i peňaženku

Obvineniu z prečinu krádeže čelí 19-ročný Mário z Košíc, ktorý začiatkom septembra tohto roku pri obchodnom centre na Štúrovej ulici v Košiciach využil nepozornosť 17-ročnej dievčiny z Trebišovského okresu, pričom jej z ruky vytrhol mobil a z druhej peňaženku s 35 eurami. Peňaženku potom odhodil do trávy. Poškodenej spôsobil celkovú škodu 235,- €. Obvinenému Máriovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Z pivnice na Spiši odcudzili bicykel

Spišskonovoveskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody obvinili dve mladistvé osoby (16) Martina zo Spišskej Novej Vsi a Štefana z Levoče, ktorí sa ešte začiatkom júla tohto roku vlámali do pivničných priestorov bloku na ulici Za Hornádom v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ odcudzili bicykel. Majiteľke bicykla spôsobili škodu 30 eur a bytovému družstvu poškodením dverí škodu viac ako 230 eur. Obvineným tínedžerom za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zo stajne odcudzil 10 jahniat

Zo stredy na štvrtok sa doposiaľ  neznámy páchateľ vlámal do stajne na hospodárskom dvore v Slatvine (okr. Spišská Nová Ves), odkiaľ odcudzil 10 chovných jahniat. Tie poprenášal cez betónové oplotenie hospodárskeho dvora a odniesol na nezistené miesto. Družstvu so sídlom v Kluknave spôsobil škodu 330 eur. Krompašskí policajti v tomto prípade začali trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

V Košiciach sa vlámali sa chát a pivníc

Od 12.10.2013 do 17.10.2013 sa neznámy páchateľ v troch prípadoch vlámal do chát a pivníc v chatovej lokalite Konopiska v Košickej Novej Vsi, z ktorých ukradol rôzne náradie, potraviny, gitaru, rybárske udice a rybárske potreby, el. káble, slnečník, olejový radiátor, sekery, pracovné náradie, poškodil rôzne elektrospotrebiče a dvere. Trom poškodeným majiteľom spôsobil celkovú škodu viac ako 1.200,-€. Košickí policajti v tejto súvislosti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľovi a odcudzených veciach pátrajú.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606