magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Peter Huraj a Monika Hurajová: Výber z tvorby
@ Kultúra -> Výstavy      Jan 10 2003 - 09:19 GMT
9. 1. 2003 – 9. 2. 2003

Východoslovenské múzeum, Hviezdoslavova č. 3

Východoslovenské múzeum v Košiciach od roku 2000 poskytuje cieľavedome svoje výstavné priestory mladým „ neprofesionálnym“ umelcom. Výstava výtvarného umenia v týchto priestoroch je v poradí prvou v tomto roku, no deviatou od roku 2000.Prezentuje dielo mladých výtvarníkov, absolventov FHPV, po prvýkrát v priestoroch múzea a prvýkrát aj v Košiciach.

Mgr. Peter Huraj sa narodil 24. 4. 1976 v Bardejove. V rokoch 1990–1994 študoval na Škole úžitkového výtvarníctva u akad. mal. V. Jeníka odbor grafika a potom absolvoval štúdium na FHPV v Prešove odbor výtvarná výchova u Doc. D. Srvátku, akad. mal.

V súčastnosti sa venuje predovšetkým maľbe a kresbe, technikám tempery, akvarelu a pastelu, prevažujú imaginatívne krajinné a figurálne kompozície. Zúčastnil sa niekoľkých kolektívnych výstav mladých východoslovenských výtvarníkov /Prešov, Bardejov, Humenné/, no mal i samostatné prezentácie svojej tvorby spolu so svojou manželkou /1998 Bardejov, 1999 Gelnica, 2000 Prešov/.

Mgr. Monika Hurajová sa narodila 12. 3. 1976 v Gelnici, kde absolvovala štúdium na tamojšom gymnáziu a potom vyštudovala odbor matematika a výtvarná výchova na FHPV PU v Prešove u akad. mal. M. Zbojana.
Venuje sa maľbe a kresbe, technikám tempery, akvarelu a pastelu prevažujú abstraktné kompozície. V súčastnosti pedagogicky pôsobí na ZŠ Sedlice.

Zúčastnila sa niekoľkých kolektívnych výstav mladých východoslovenských výtvarníkov /Prešov, Stará Ľubovňa, Bardejov, Humenné/, no mala i samostatné prezentácie tvorby, spolu so svojim manželom /1998 Bardejov, 1999 Gelnica, 2000 Prešov/.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606