magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 14.11. 2013
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 15 2013 - 05:50 GMT

Medzi opitými vodičmi bol aj traktorista

Poverení príslušníci PZ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili dvoch vodičov. 40-ročný Roman z Košíc včera napoludnie viedol osobné motorové vozidlo zn. Renault Megané Scénic, s francúzskymi evidenčnými číslami po triede KVP v Košiciach. Pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého narazil do vozidla značky Škoda Octávia, ktoré riadil 46-ročný Košičan a z miesta nehody ušiel. Na vozidle spôsobil škodu vo výške 1.000,- eur. Ďaleko však nezašiel, policajti ho zastavili pri odbočke na sídlisko Luník IX, kde vodiča podrobili dychovej skúške. Pri nej mu namerali hodnotu 0,97 mg/l alkoholu v dychu (2,07 promile). 50-ročný muž z obce Bačka viedol včera ráno po Hlavnej ulici v obci Bačka /okr. Trebišov/, traktor zn. CASEI-IH. Bol zastavený a kontrolovaný dopravnou hliadkou, pričom pri kontrole bol podrobený dychovej skúške. Policajti mu namerali 0,51 mg/l alkoholu v dychu (1,06 promile). Oboch vodičov policajti umiestnili v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí až ročné väzenie.

V noci navštívil kaviareň, kávu si však nedal

V noci zo stredy na štvrtok sa neznámy páchateľ vlámal do jednej z košických kaviarní v centre mesta. Ukradol finančnú hotovosť 2.300,- eur a na zariadení spôsobil škodu za 100,- eur. Poškodená majiteľka vyčíslila celkovú škodu na 2.400,- eur. Policajti na mieste pri dokumentovaní zaisťovali stopy, ktoré zaslali na expertízne skúmanie. Prípad vyšetrujú policajti Obvodného oddelenia PZ Košice Staré mesto ako prečin krádeže. Po páchateľovi intenzívne pátrajú.

Nezvaného hosťa zavrel vo vraku auta

Včera na pravé poludnie na Cukrovarskej ulici v Trebišove 51-ročný majiteľ rodinného domu prichytil dvoch nepozvaných hostí na dvore svojho domu. Dvaja kumpáni po spoločnej dohode preskočili oplotenie dvora obývaného domu poškodeného. Jeden z nich (Igor) prišiel k vraku auta odstaveného na dvore, cez neuzamknuté dvere vošiel do vozidla a kuchynským nožom, ktorý so sebou priniesol, začal vyrezávať medené elektroinštalačné káble. Medzitým druhý nezvaný hosť (Dalibor) hľadal na dvore železný šrot. Oboch prekvapil majiteľ domu, načo Dalibor preskočil oplotenie dvora a ušiel. Igor však nestihol ani z vozidla vyskočiť, majiteľ mu totiž z vonkajšej strany zavrel dvere. Z vozidla sa mu nedarilo ujsť ani napriek kopancom a údermi čepele rukoväte noža do dverí auta. Poškodenému sa vyhrážal zabitím, pričom prestrčil čepeľ noža škárou medzi oknom predných pravých dverí vozidla a gumeným tesnením a snažil sa ho poraniť. V tom mu už zabránili privolaní policajti PZ, ktorí ho spacifikovali. Policajti zanedlho zadržali aj druhého komplica a oboch umiestnili do cely policajného zaistenia. Trebišovský vyšetrovateľ 21-ročného Igora a 18-ročného Dalibora obvinil z prečinu porušovania domovej slobody, pričom Dalibora za svoj skutok obvinil aj z prečinu nebezpečného vyhrážania. Obaja Trebišovčania takto v super rýchlom konaní skončili pred sudcom. Poškodenému vznikla škoda za cca 200,- eur.

Vypátrali dlhoprstého z diskontu

Policajti Obvodného oddelenia PZ Jasov vypátrali a z prečinov krádeže a poškodzovania cudzej veci obvinili 30-ročného miestneho muža. Tento sa v auguste tohto roku vlámal do predajne diskontu v obci Jasov. V predajni znefunkčnil poplašné zariadenie a následne odcudzil dezerty, alkohol a z poklade finančnú hotovosť 60,- eur. Krádežou spôsobil škodu za takmer 500,- eur a na zariadení škodu za viac ako 1.000,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Chlapec bez reflexných prvkov po nehode skončil s ťažkými zraneniami

Včera o pol šiestej večer došlo na križovatke ciest s miestnou komunikáciou v Moldave nad Bodvou k  dopravnej nehode  medzi  autom a cyklistom. Maloletý cyklista z Moldavy nad Bodvou (14) riadil neosvetlený bicykel a bez reflexných  prvkov po ceste na Rožňavskú ulicu, v smere do centra mesta. Na križovatke odbočil vľavo na ulicu Československej armády, pričom nedal prednosť oproti idúcemu osobnému motorovému vozidlu zn. Opel Vectra, ktoré riadil 58-ročný Košičan. Ten s autom narazil do zadnej  časti bicykla, pričom po zrážke cyklista spadol na cestu, kde ostal ležať. Požitie alkoholických nápojov u vodiča nebolo zistené. Pri dopravnej nehode cyklista utrpel ťažké zranenia s predbežnou dobou liečenia dva mesiace. Celková škoda činí 120,- eur.

V týchto dňoch opäť pripomíname :

Chodci, buďte viditeľní!

Tmavé oblečenie za zníženej viditeľnosti robí z chodca „neviditeľného.“ Ohrozuje tak nie len seba, ale aj ostatných. Následkom toho vodič chodca nezbadá vôbec alebo neskoro. Reflexné prvky toto riziko znižujú. Neznamená to však, že s reflexnými prvkami sa môžete na ceste správať nezodpovedne. Treba sa s vodičmi vzájomne rešpektovať.

Na ceste platí aj pre cyklistov viditeľnosť

Reflexné a ochranné prvky sú povinnou výbavou každého cyklistu.  Podľa zákona hrozí pokuta vo výške 30 eur cyklistom, ktorí na sebe nemajú za zníženej viditeľnosti reflexné prvky alebo odev. Za jazdu mimo obce bez ochrannej prilby hrozí pokuta 10 eur. Zvýšenou opatrnosťou sa môžete vyhnúť tomu, že ďalšou obeťou dopravnej nehody budete práve Vy.

Napriek upozorneniam i kontrolám polície, stále evidujeme na cestách chodcov i cyklistov pod vplyvom alkoholu. Preto odporúčame vodičom, aby v okolí pohostinstiev, letných bufetov, či v okolí rôznych rekreačných miest, znížili rýchlosť, aby vedeli včas reagovať na nečakané situácie.

Každý účastník premávky je podľa zákona povinný  dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil jej bezpečnosť  a plynulosť. Pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných, a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606